Рекомендуємо

Ремонт м'якої покрівлі

М'яка покрівля - явище не нове в списку покрівельних покриттів, проте її популярність за час існування аніскільки не зменшується. Головні її переваги в тому, що при відносній легкості укладання, м'яка покрівля є прекрасним гідробар'єром і має відмінну тепло- і шумоізоляцію. Але для комфортної експлуатації будівлі м'яка покрівля вимагає регулярного ремонту, який бажано здійснювати в теплу і суху пору року. Технологія ремонту м'якої покрівлі в сучасних умовах не вимагає великих витрат праці і часу, а необхідний інструмент для роботи цілком можна перевозити в багажнику легкового автомобіля.

Устаткування для м'якої покрівлі включає досить невеликий перелік:

  • Газовий пальник для розігрівання оброблюваних поверхонь і матеріалу.
  • Сокира для демонтажу старих покриттів.
  • Покрівельний ніж для різання матеріалу.
  • Маклавіци для нанесення мастики і грунтовки.

При якісному виконанні покрівельних робіт і регулярному виявленні можливих дефектів термін служби м'якої покрівлі може обчислюватися десятками років без повної реконструкції, яка може виявитися набагато дорожче планового ремонту.

Технологія ремонту м'якої покрівлі

Для виконання ремонтних робіт необхідно досліджувати поверхню для виявлення дефектів покрівельного покриття. Це можуть бути як розтріскування верхнього шару і шви, що розклеїлись, так і ділянки старого руберойду з порожнинами, заповненими водою, що призводить до руйнування бетонних підстав.

Проблемні ділянки очищаються, глибокі ями заливаються цементним розчином, а дрібні вирівнюються бітумною мастикою. Бітумної грунтовкою необхідно обробляти всі бетонні поверхні для поліпшення адгезії з нанесеними матеріалами.

Після підготовчих робіт уся поверхня обробляється бітумною мастикою і можна укладати перший гідроізоляційний шар м'якої покрівлі. Газовим пальником нагріваються поверхні основи і укладається матеріал. Дуже ретельно проклеюються стики. Другий шар м'якої покрівлі має сонцезахисну посипання. Для склеювання другого шару з першим поверхні матеріалів аналогічно розігріваються. Стики верхнього шару обробляються бітумною мастикою, а зони, які примикають до цегельних або бетонних поверхонь, захищаються оцинкованими відливами.

Також цікаво: