Рекомендуємо

Ремонт стін фасаду: готуємося до зими

Що б уникнути взимку холоду в будинку і інших неприємностей, потрібно вже сьогодні провести підготовку будинку, зокрема фасаду, до зими.

Зелений наліт на фасаді

При типовій обробці фасаду тонкошаровою штукатуркою, вона в порядку речей збирає на себе всі елементи бруду і пилу навколишнього середовища. Часто зустрічається проблема у вигляді зеленого нальоту означає, що фасад став жертвою в нерівному бою з біологічними ураженнями - цвіллю, грибком, мохом і навіть іноді водоростями, особливо актуально це в затінених місцях фасаду і близкістю водойм. Від цього страждає не тільки естетичний вигляд. Грибок і пліснява сигналізують нам про те, що в штукатурку проникає волога.
У разі появи небажаної флори і фауни, варто гарненько обробити фасад струменем води під високим тиском з додаванням у воду спеціальних антигрибкових засобів.

Однак слід передбачити, що б цей захід обережності не створювала якийсь хімічний шар, що значно обмежує ефективність «дихаючих» матеріалів теплоізоляції, таких як мінеральна вата.

Тріщини на фасаді

Іншою поширеною проблемою є тріщини зовнішнього шару, що потенційно може призвести до пошкоджень ізоляції. Причини, як зазвичай, тривіальні: матеріали поганої якості, виконавчі недогляди або ігнорування таких явищ, як дія вітру, теплове розширення компонентів системи і усадки будівлі. Недооцінка навіть найменших тріщин, може в подальшому призвести до подальшої деградації і спаду теплоізоляції фасаду. Так навіщо ж це допускати, якщо ми можемо про це подбати самостійно!

В першу чергу ці порожнечі слід чимось заповнити, наприклад, шпаклівкою або штукатуркою, але перед цим їх необхідно прогрунтувати. Після того як шпаклівка висохне, її можна пофарбувати. У разі великих тріщин і тим більше, якщо їх багато, є сенс створити новий шар штукатурки. Але що робити, якщо пошкоджена ізоляція?

Пошкоджений фрагмент слід вирізати, дірку обов'язково заклеїти тим же матеріалом. Потім покласти армуючий шар, обробити грунтовкою і виконати такі ж роботи, які і були у вас на фасаді.

Технічне обслуговування - тепліше, безпечніше, дешевше

Регулярні огляди і технічне обслуговування систем утеплення допомагає не тільки зберегти відповідний зовнішній вигляд стін, а також запобігти деградації ізоляції. Добре і правильно зроблений фасад прослужить Вам без ремонту кілька десятиліть. Наступаюча зима, це останній дзвінок до того, що б приділити увазі свого будинку і фасаду і тоді рахунки за електроенергію і газ Вас не будуть лякати. до зими

Також цікаво: