Рекомендуємо

Робимо міжкімнатну арку з гіпсокартону

Міжкімнатна арка, чудовий спосіб прикрасити дверний проріз. Наприклад, вам не подобається порожній прямокутний дверний отвір, його можна дуже гарно прикрасити, закругливши йому краї. Для цього потрібно зробити арку. Арку можна зробити з будь-якого відповідного вам матеріалу, але в основному роблять міжкімнатні арки з гіпсокартону. Гіпсокартон недорогий, екологічно чистий матеріал і дуже простий у використанні, так що він нам повністю підходить. Що б робити міжкімнатні арки своїми руками, великих будівельних навичок не знадобиться, потрібен необхідний інструмент і ці самі руки.

Арки міжкімнатні з гіпсокартону можна виконати будь-якої конфігурації: класичні - правильний радіус, еліпсоїдна - арка у вигляді еліпса або напівеліпса, або інший будь-якої складної конфігурації. Ми будемо робити класичну міжкімнатну арку з гіпсокартону.

Необхідні інструменти:

  • Шуруповерт
  • рулетка
  • перфоратор
  • Ножиці по металу

Матеріали:

  • гіпсокартон
  • Саморізи по металу
  • ДУБЕЛЬ (швидкий монтаж) або саморізи по дереву
  • Направляючі (UD 27 × 30)

Отже, як зробити міжкімнатну арку? Та дуже просто, почнемо з підготовки.

Підготовка до складання арки

Для початку необхідно визначитися з висотою арки. Далі в торці і верх отвору, необхідно прикріпити направляючий профіль UD. Зробити це можна окремо, спочатку верх, потім низ. Або відміряти відразу довжину (верх) + висоту обох сторін, зробити надрізи на позначках висоти і зігнути профіль. Зробити необхідно дві таких заготовки. Кути, на краях профілю, які будуть низом конструкції, необхідно злегка підрізати ножицями по металу, що б вони не стирчали з-під гіпсокартону.

Далі наші заготовки кріпимо до стіни. Прокреслите з боків і зверху отвору, на відстані 1 см від краю (залишаємо місце для гіпсокартону), рівні смуги і по них кріпите напрямні. Прикріпити їх необхідно з обох сторін.

А кріпити ми їх будемо так: якщо у вас дерев'яний проріз, то за допомогою саморізів по дереву, якщо проріз з бетону або цегли, то за допомогою перфоратора і дюбелів - швидкого монтажу.

Отже, направляючі прикручені, далі вирізаємо арку в листах гіпсокартону. Беремо лист гіпсокартону, вирізаємо за розмірами нашої арки (довжина-висота) і креслимо коло арки. Накреслити коло можна за допомогою мотузки, затиснувши один край, де-небудь, нижче листа, а до іншого прив'язати або просто тримати олівець, і накреслити коло як циркулем. 

Відрізати зайве можна за допомогою малярного ножа або за допомогою електролобзика, або ножівки по металу, так можна скласти і відрізати відразу обидва листа.

Далі необхідно виміряти довжину радіуса арки і відрізати два шматки профілю UD такої ж довжини. Після цього, на них, по всій довжині, на відстані 3 см, необхідно зробити надрізи з одного боку, що б ми могли їх зігнути по радіусу арки.

Установка міжкімнатної арки

Залишився останній етап - установка арки своїми руками. До прикріпленим раніше напрямних в отворі, прикручуємо гіпсокартон. Далі по радіусу арки до гіпсокартону, прикручуємо надрізаний і зігнутий профіль. Те ж саме, проробляємо з іншого боку. Ось у нас і вийшла майже готова арка, залишилося тільки зашити низ.

А як же ми зігнемо гіпсокартон, запитаєте ви. Та дуже просто, достатньо його трохи намочити пензликом або розпилювачем і на що-небудь спершись, що б він прогнувся. Додатково можна, з тильного боку проколоти гіпсокартон голчастим валиком, що б він сильніший просочився. Після того як він прогнеться, прикрутіть його до низу вашої арки.

От і все міжкімнатна арка з гіпсокартону готова. Далі її необхідно зашпаклювати, дати шпаклівці висохнути і можна займатися обробкою.

Також цікаво: