Рекомендуємо

Робимо правильно утеплення стельового перекриття

Для кращого збереження в будинку тепла необхідно при будівництві будинку відразу зробити якісне утеплення стельового перекриття. Коли зроблено хороше утеплення стелі, то ви взимку будете менше витрачати палива на обігрів свого будинку, а це погодьтеся гарна справа. Для цього потрібно дотримуватися послідовності наступних 

Необхідно провести ряд робіт

Залежно від виду стельового перекриття і вибираються матеріали утеплювача. Для плитного перекриття використовують один вид утеплювача, а для балочного перекриття інший вид. Розглянемо підготовку стелі для її утеплення з балкового перекриття.

Низ балки необхідно підшити обраним чорновим матеріалом для стелі. Це можуть бути дошки або ж листи фанери . Кріпляться вони на цвяхи або довгі саморізи. Після того, як ви підшили стелю, у вас зверху утворилося простір між балками у вигляді короба.

Тепер необхідно на дно підшитої стелі укласти пароізоляційний матеріал , який переливом проходить через всі балки. Закріпити його можна скобами за допомогою степлера до бічних сторін балок.

На цей матеріал тепер треба укласти обраний легкий теплоізоляційний матеріал, який укладається щільно за розміром між балками.

Закривають утеплювач зверху гідроізоляційним матеріалом, щоб зовнішня волога не проникала в утеплювач. Зверху необхідно балки зашити дошками або листами товстої фанери, щоб при ходьбі по горищному приміщенню не пошкодити гідроізоляційний шар.

Види утеплювача, який використовують для стель

Для утеплення стелі використовують кілька видів утеплювача таких як

- Найпоширенішим утеплювачем вважається мінеральна вата . Виготовляють цей утеплювач з гірських порід шляхом плавлення в доменних печах і потім у спеціальних центрифугах рідкий розчин розбивають на дрібне волокно, яке потім пресують в мати.

- Полімерний екструзивний утеплювач випускають у вигляді плит, що мають зверху невеликі осередки. Такий утеплювач треба укладати в два або три шари.

- Більш м'яким утеплювачем є пінофол, який має високу влагостійкість.

- Найдоступнішим видом утеплювача є звичайна тирса, яку можна придбати у будь-якої лісопильної компанії.

- Для плитного стельового перекриття використовують як утеплювач такий матеріал - керамзит середньої фракції. Спочатку по периметру несучих стін встановлюють і закріплюють дошки, щоб вийшов короб, в який і буде насипаний керамзит. Зверху нього роблять легку стяжку.

Також цікаво: