Рекомендуємо

Що потрібно знати про броньовані двері?

Броньовані двері являють собою металеву конструкцію з посиленим профілем і іншими деталями, що забезпечує максимальний захист від злому і навіть збройного нападу. Потужні масивні двері навіть виглядаєють вражаюче, відлякуючи і інтригуючи злодія одночасно. А її реальні можливості ще серйозніші, ніж зовнішній вигляд.

Отже, відразу обмовимося. Броньовані двері - це не завжди добре. По-перше, такий металевий «велетень» на вході буквально кричить про те, що господарям є, що ховати. Тому ті рекетири, у яких є відповідне обладнання, можуть вибрати ваш будинок в якості наступної мішені для штурму. По-друге, бронь не розрізняє візитерів. Вона однаково добре захищає як від грабіжників, так і від рятувальників або бригади швидкої допомоги, наприклад. Якщо у ваш будинок потрібно буде терміново потрапити, броньовані двері створять масу складнощів. Крім того, коштують вони в рази дорожче звичайних. Але люди, які прагнуть убезпечити свою родину, хвилюються про це в останню чергу.

Що являють собою броньовані двері? Профіль зашивається двома листами високоміцної куленепробивної сталі товщиною в 2 мм. Усередині знаходяться як горизонтальні, так і вертикальні ребра жорсткості. Двірне полотно заповнюють мінеральною ватою, яка для даного випадку є ідеальною тепло- і звукоізоляцією. Зовні двері покривають декоративною ґрунтовкою або іншим оздоблювальним матеріалом. Притвор, петлі, рама, наличники і фурнітура - всі складові такої двері мають посилену, особливо міцну конструкцію. Зупинимося на деяких моментах більш докладно.

Петель - дві штуки. Вони робляться з міцного металу і мають посилені кріплення, що дозволяє їм витримувати велику вагу дверей. Але якщо встановити додаткові проміжні петлі, то це просто утруднить хід дверей.

Двірне полотно. Цей той випадок, коли розмір як раз-таки має значення: від товщини дверей і від того, наскільки глибоко розташовані ребра жорсткості, безпосередньо залежать якісні характеристики товару.

Оздоблення. Варіантів - більше, ніж можна було б подумати: графітова фарба, грунтовка, МДФ-панелі, шпон, термоплівка, фільонка, шкіряний вініл, вагонка і т.д. Особливою захисної ролі покриття, звичайно, не має, але від нього залежатиме презентабельний вигляд ваших дверей.

Що потрібно знати про броньовані двері при їх монтажі?

Припустимо, ви знайшли надійного і чесного постачальника, вибрали хорошу фірму і замовили, попередньо погодивши розміри вашого дверного отвору з розмірами виробу, ідеальні двері. Пам'ятайте, що половина успіху залежить від того, наскільки якісно її встановлять. Перерахуємо кілька моментів, в яких найчастіше допускаються помилки.

Відповідність двері та стіни. Іноді стіна цегляного будинку занадто тонка, щоб витримати вагу дверей. Це потрібно з'ясувати заздалегідь і обов'язково встановити додаткові зміцнюючі металеві рами, які будуть чіпко, ніби кігтями, «тримати» стіну і не дадуть їй зруйнуватися під вагою дверей.

Кривизна. Здавалося б, як можна криво закріпити двері, якщо вони навішується на петлі, а петлі монтуються в рівну стіну? Можна. Тому при установці бронедверей обов'язково потрібно користуватися рівнем. Криво поставлені двері можуть привести до того, що двірна коробка просто лопне (більше того, може потріскатися навіть бетонна стіна). Від того, наскільки рівно будуть встановлені ​​двері, залежить і ширина зазору між полотном і рамою. Широкий зазор - це не тільки протяги, а й пролом в захисних властивостях конструкції. Занадто вузький зазор теж поганий: через нього збільшитися тертя дверного полотна об раму. Коли двері вже поставлені, зайві отвори заливаються монтажною піною.

«Антураж». Ідеальними повинні бути не тільки двері, але й умови, в які вони поміщаються. Якщо стіна має хоча б найменший кут кривизни, його потрібно обчислити і позбутися від нього. Можливо, підлога знаходиться дуже низько, тому доведеться його «піднімати», роблячи стяжку. Адже закриті двері не передбачають ніяких зазорів - ні з боків, ні зверху, ні знизу.

Монтаж в бетонну стіну. Розчин бетону при будівництві такого будинку лягає на арматуру. Тому нерідко трапляється, що анкерні болти, необхідні при кріпленні двері, не виходить досить заглибити: при свердлінні стіни перфоратор попросту наштовхується на сітку арматури. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати спеціальні металеві тяги. Вони дозволять збільшити заглиблення анкерів.

Фурнітура. Сама по собі ні ручка, ні вічко не захистять вас від зловмисників. Але від їх функціональності залежить зручність і якість дверей. Навіть якщо ручка здається ідеальною, спробуйте її в справі: вона не повинна «ходити» - така ручка швидко розхитається. І останнє: одна з головних умов того, що ваші двері будуть справлятися зі своїми обов'язками - хороший замок. Жодна бронь не допоможе, якщо замок відкривається звичайною відмичкою. Він повинен бути досить складним, але таким, щоб ви без зусиль могли самі розібратися в його пристрої і впоратися з ним, якщо двері заклинить. Удачі!

Також цікаво: