Рекомендуємо

Що таке "фінський будинок"?

Словосполучення «фінський будинок» мало-помалу стає стійким; і популярність його зростає відповідно. Такі будиночки мають, як правило, невелику площу і будуються за містом, «занурені» в природне оточення. Так само, як і наші зруби, вони будуються з деревини, хоча зовні такий будиночок виглядає не так масивно. Спробуємо зрозуміти, в чому ж різниця між російським будинком і фінським.

1. Матеріал. Фіни живуть в умовах низьких температур, тому деревина вибирається тільки найкраща, міцна і морозостійка. Вже підготовлені колоди проходять додаткову обробку антисептиками і складами, що нейтралізують природну гідрофобність дерева. Нерідко використовують комбіновані матеріали: для першого поверху - деревина листяних порід, для другого - сосни. Відрізняється навіть тип кріплення колод у зрубі: традиційні фінські пази передбачають більш симетричну систему фіксації колод.

2. Дах і фундамент. Класичний двосхилий дах підходить найбільше, так як він не дає накопичуватися снігу в зимову пору. Фундамент для фінського будиночка може бути різним. Досить часто практикують так званий нижній фундамент, який оснащується додатковим захистом від промерзання. Досить швидкий і надійний спосіб «поставити на ноги» майбутній будинок.

3. Планування. Фінські будинки не можуть похвалитися великою площею - все в них влаштовано максимально лаконічно і зручно. На першому поверсі ви знайдете кухню і їдальню, вітальню, кабінет, ванну і туалет. Іноді там навіть влаштовують сауну. Другий поверх - це не зовсім поверх: це мансарда. Там розташовуються спальні. Спочатку висота стель на напівповерсі не досягала навіть 2 метрів, але вітчизняний варіант фінського будиночка виправив цей недолік, збільшивши цей показник на 50-70 см.

4. Утеплення. Зими у Фінляндії холодні. Та й у Україні не такі вже й теплі! Тому утеплюється такий будинок по повній програмі: інноваційні ізоляційні матеріали на стінах, даху, на підлозі. Виток тепла через двері виключаються теж: в такому будинку стоять подвійні двері, в отворі утворюється своєрідні тамбур, або ж «сіни».

Тепер ви знаєте, що таке фінський будинок: виглядає він досить скромно, але свої завдання виконує на відмінно.

Також цікаво: