Рекомендуємо

Що треба знати перед купівлею ліжка

Ліжко - це невід'ємний атрибут будь-якого житлового приміщення, адже потрібно десь спати, набиратися сил і відновлювати енергію. Купити ліжка в можна в будь-якому меблевому магазині, але зробити вибір потрібно вірним, адже неправильна покупка може призвести до поганого сну, самопочуття (болі в спині), дратівливості і викинутим грошам на вітер. Щоб це не сталося, потрібно ознайомитися з деякими правилами вибору.

Перше, в чому треба хоч трошки розбиратися - це конструкція ліжка. Різні види ліжок мають однакові елементи: каркас - узголів'я і бічні панелі; рама складається з дощок або металу (залежить від матеріалу, з якого зроблено виріб) і дерев'яними ламелями. За якістю сну краще, щоб ламелей було більше і щоб вони були пружинні багатокрокові, тоді досягається ортопедичний ефект, а при правильному виборі матрацу ефект подвоюється. Також всі моделі діляться за розмірами: односпальне (90-100 см), полуторное (150 см) і двоспальне (160, 180, 200 см); довжина ліжка 190-210 см; оптимальна висота 40-45 см. Ще ліжка можна поділити по наявності ярусів, тобто одноярусні і дитячі двоярусні ліжка.

Для залучення клієнтів дизайнерам потрібно постійно удосконалювати конструкцію, адже все йде в ногу з часом, а зараз дуже цінуються багатофункціональні речі. Тому є моделі, в яких притаманні система регулювання кута підйому голови і ніг. Попитом користуються моделі з ящиком для білизни, адже навіщо місцю під ліжком припадати пилом без діла, туди можна ще багато чого скласти. Але, потрібно пам'ятати, що є й мінуси в наявності ящика, таким чином, ліжко знизу не провітрюється, тому потрібно періодично відкривати або перевертати матрац. Для любителів «нестандартного», дизайнери розробили круглі ліжка, ліжка-шафи і багато інших.

Ліжко не буде повноцінним без матрацу. Ортопедичні матраци повинні бути посередині між поняттям м'який і жорсткий. Занадто м'який матрац буде погано позначатися на хребті, адже під час сну він буде викривлятися, а занадто жорсткий буде погано впливати на кровообіг, адже м'які тканини будуть здавлюватися.

Також потрібно звертати увагу на дизайн меблів, до якого стилю відносяться, щоб нові меблі гармонійно вписалися у вже готовий інтер'єр. У більшості випадків стиль ліжка визначає спинка моделі. Якщо не заглиблюватися в дизайнерську професію, то стилі ліжка можна поділити на два: класичний (бароко, ампір, готика, англійський, романський) і модерний (хай-тек, арт, авангард, техно та інші). Останнім часом популярним стає стиль кантрі, тобто сільський стиль.

Новаторством також є матеріал, з якого роблять ліжка. Деревом і металом вже нікого не здивуєш, тому виробники пішли на ризик і пробують виставляти на меблеві ринки ліжка зі скла або пластику.

Також цікаво: