Рекомендуємо

Скляні двері в інтер'єрі

Незважаючи на те, що скляні елементи з'явилися в інтер'єрі майже сто років тому, широке поширення вони отримали тільки в останні років 20-30 - разом з поняттям нового стилю: high tech. При описі переваг таких конструкцій всі згадують про їх  легкость і красу. Естетика тут дійсно не на останньому місці, особливо якщо врахувати декоративні можлтвості скляних дверей, прикрашених друкованими візерунками або малюнком, нанесеним піскоструминною апаратурою. Однак не варто забувати, що такі двері мають високу вологостійкість (по суті, абсолютну) - в цьому їм немає рівних. Ні ламіновані, ні металеві, ні вже тим більше дерев'яні міжкімнатні двері цим похвалитися не можуть.

Скляні двері в інтер'єрі: що про них треба знати?

Безпека перш за все. Такі двері виготовляють із спеціального загартованого скла, яке пройшло вторинну термічну обробку, що вплинуло на хімічну будову молекул скла: атомарні зв'язки стали міцнішими, їх стало більше. Тому скляні двері розбити не так-то просто, а якщо вони і б'ються, то розсипаються на велику скляну «крупу», а не на гострі осколки.

Додатковий захист гарантують двері зі склом типу «триплекс», в якому три окремих скляних пластини з'єднані клейкою плівкою. При розбиванні плівка утримає осколки на місці і не дасть їм повністю обсипатися.

Фурнітура для скляних дверей, як правило, не буває дешевою. Чому? Естетична досконалість світлопрозорих конструкцій вимагає особливо «тонкого» доповнення у вигляді латунних, сталевих або алюмінієвих ручок, ретельно відполірованих та покритих захисним покриттям. Але набагато важливіше те, що вага скляних дверей більше, ніж часом двері з дерева або, приміром, ДСП. Тому кронштейни та петлі повинні витримувати велике навантаження.

Найкраще встановлювати такі двері в кухню або ванну кімнату (з матованим склом, зрозуміло). Це може бути звичайні, а також маятникові або відкатні двері. Маятникові конструкції відкриваються як всередину, так і назовні, що приводяться в закрите положення механічним доводчиком. Відкатні займають мінімум простору, так як рухаються тільки вбік - на роликах по рейці, закріпленій у верхній частині дверей.

Скляні двері станють вдалим доповненням вашого інтер'єру, якщо він витриманий в сучасному «легкому» стилі.

Також цікаво: