Рекомендуємо

Стінові панелі МДФ для кухні

Почнемо «ab ovo», тобто з самого початку: що таке МДФ? Сама абревіатура виникла від англійського Medium Density Fibreboard, а позначають цими літерами штучний конструкційний і обробний матеріал - деревно-волокнисті плити середньої щільності. Їх отримують сухим пресуванням при високій температурі дрібних деревних стружок, змішаних з модифікованими карбомідними смолами. Листові панелі МДФ застосовують для виготовлення меблів, корпусів акустичних колонок, в Китаї роблять навіть тару і коробки для подарунків. До речі, Китай - основний виробник панелей МДФ. Досить широко їх використовують для оздоблення громадських приміщень, таких як магазини, офіси, торгові зали та інше. У житлових будинках застосовують стінові панелі МДФ для кухні, вітальні, балкона, набагато рідше - для житлових кімнат. Іноді ними ж обробляють стелі.

Панелі МДФ знайшли широке застосування завдяки комплексу позитивних якостей, притаманних їм:

  • недорогі;
  • легкі в монтажі;
  • гігієнічні і прості в експлуатації;
  • мають презентабельний зовнішній вигляд;
  • різноманітні за кольорами і обробці лицьової поверхні.

Сучасні листові стінові панелі МДФ можуть мати гладку лицьову поверхню, покриту полімерною плівкою або шпоною «під дерево», а можуть мати на лицьовій стороні вирізаний рельєф з покриттям лаком або фарбою.

Стінові панелі МДФ для кухні знаходять безліч варіантів застосування, завдяки своїй універсальності, високим показникам звукопоглинання і теплоізоляції. Панелями можуть бути обшиті повністю стіни кухні, а то і стеля. Можливий варіант, коли для вирішення дизайнерських завдань, а то й просто з утилітарними цілями, панелями зашивають тільки так званий «фартух» - частина стін біля плити, мийки, обробного столу. До речі, в цій ролі МДФ за експлуатаційними якостями на рівних конкурує з кахельною плиткою, але набагато дешевше її.

Догляд за стінами кухні, обшитими МДФ-плитами, дуже простий і не трудомісткий - їх достатньо час від часу протирати вологою серветкою, а при більш складних забрудненнях - миючим засобом, в якому немає абразивних частинок.

Відремонтувати свою кухню і встановити листові стінові панелі МДФ ви можете своїми руками, оскільки ця робота не вимагає особливих знань і спеціальних інструментів або обладнання.

Ще один важливий факт - в МДФ панелях не використовуються феноли або епоксидні смоли, шкідливі для здоров'я людини.

Також цікаво: