Рекомендуємо

Світильники для натяжних стель

Сьогодні натяжні стелі є одним з найулюбленіших видів обробки приміщень. Вони дають можливість необмежених творчих і дизайнерських рішень, які за допомогою освітлення радикально змінюють інтер'єр, виділяють або приховують його елементи, надають неповторний вигляд будь-якому, самому простому житлу.

Світильники для натяжної стелі можуть бути найрізноманітнішими за стилем і будовою. Єдиним обмеженням за вибором є необхідність того, щоб світло було спрямований не в бік стелі, а вниз. Потрібно також врахувати, що при нагріванні повітря під натяжною конструкцією, вона може плавитися, деформуватися, естетичний вигляд стелі погіршується.

Основні види світильників для натяжної стелі:

  • Вбудовувані світильники.
  • Стельові лампи.
  • Підвісні освітлювальні конструкції.
  • Точкові вбудовані світильники.

Кожен з видів має свої переваги і вибирається у відповідності зі смаком господаря, потребами власника у світлі і площею приміщення. Як правило, при влаштуванні натяжних стель використовуються комбіновані способи висвітлення. Якщо ви хочете створити якесь особливим чином освітлений простір, романтичний інтимний куточок або, навпаки, яскраво освітлене пляма в будь-якому місці приміщення, то можете легко зробити це за допомогою комбінування точкового світла і люстри. Або вбудовуваних світильників і точкового світлодіодного стрічкового освітлення.

За характером використовуваних ламп світильники для натяжної стелі можуть бути такими:

  • Світильники і люстри зі звичайними лампами розжарювання.
  • Енергозберігаючі лампи.
  • Люмінесцентне освітлення.
  • Галогенні лампи.
  • Світлодіоди.

Світлодіодне освітлення - найсучасніше, довговічне та економне освітлення нового покоління. Світлодіоди коштують дорожче звичайних ламп, але їх довговічність і економія електроенергії при експлуатації вище всяких похвал і значно окупає початкові витрати. Для порівняння, лампа розжарювання працює тисячу годин, а LED-лампа (світлодіод) від 10000 до 100000 годин (15 років). При цьому світлодіоди можуть бути кольоровими, що дозволяє створити дивно гармонійні і красиві інтер'єри.

Стельові світильники для натяжних стель, які вбудовуються в конструкцію, зазвичай мають округлу або овальну форму, вони повинні бути легкими, без проблем з монтуванням. При монтажі слід враховувати, що точкові світильники, наприклад, мають досить обмежений сектор освітлення. Тому їх розташовують досить близько один до одного. Вбудовані галогенові лампи можуть бути досить великого розміру і висвітлювати велику площу. При установці розташовуйте світильники під натяжні стелі так, щоб вони не заважали один одному, не дублювали світлові потоки, не змушували вас платити величезні гроші за світло через непотрібної перенасиченості приміщення різними лампами.

Ви можете купити готові світильники і люстри і самостійно встановити їх на вбудованому в конструкцію стелі гаку або спеціальних монтажних пристосуваннях (дерев'яний брус, металеві монтажні конструкції). Щоб вбудовані світильники виглядали акуратно, слід ретельно розрахувати, розмітити і підготувати отвір відповідного діаметру в натяжній системі стелі. Установку таких світильників ви можете замовити у фахівців. Пам'ятайте, що зовнішня видима частина світильника повинна бути дуже якісно вбудована в поверхню, будь перекоси або невірні розрахунки можуть зіпсувати весь вигляд приміщення.

Також цікаво: