Рекомендуємо

Світлодіодна стрічка на стелю

Хочеться як небудь урізноманітнити кімнату, додати чогось новенького. Може бути, внести зміну у освітленні на стелі? Зверніть увагу на світлодіодну стрічку. Установка світлодіодним стрічки на стелю кардинально змінить вигляд вашої кімнати, додасть новизни та сучасності, адже вона світитися всіма барвами веселки і ви в будь-який момент зможете налаштувати освітлення під настрій або обстановку. До речі, хочу зауважити, що і з монтажем не виникне жодних проблем, її легко встановити своїми руками і вам не знадобитися звертатися до фахівців..

Що ж таке світлодіодна стрічка? Це така гнучка монтажна плата, на якій рівновіддалено встановлені світлодіоди. Ширина стрічки, як правило, становить 8-10 мм, а товщина, разом зі світлодіодами 2-3мм. Укладається і продається вона в котушках по 5 метрів.

У світлодіодних стрічках є кілька відмінностей. Так що перед покупкою вам необхідно зробити правильний вибір в залежності від місця розміщення стрічки, а точніше від вологості того самого місця, від яскравості світіння, ну і звичайно ж кольоре світіння, далі я перерахую деякі параметри:

  • Яскравість світлодіода - на сьогоднішній день є два типи світлодіодів: SMD 5050 SMD і 3528. Відрізняються вони тільки різною кількістю випромінюваного світла.
  • Кольори підсвічування - колір світіння стрічки ви можете вибрати будь-який з усіх кольорів веселки, ну, а якщо не можете визначитися з кольором, вам краще всього купити RGB-стрічку, яка управляється з RGB-контролера (пульта) і змінює колір, коли ви захочете.
  • Ступінь вологозахисту. Світлодіодна стрічка «боїться» вологи. Якщо у вас планується установка світлодіодним стрічки на стелю у ванній кімнаті, то вам необхідно вибрати стрічку більш вологозахищену, наприклад від IP-65 до IP-68 (остання витримує навіть занурення у воду більш ніж на 1 метр).
  • Ну і нарешті - кількість світлодіодів. На одному погонному метрі стрічки можуть бути розташовані від 30 до 240 світлодіодів. Чим більше, тим яскравіше і відповідно більше споживання електроенергії.

Монтаж світлодіодної стрічки своїми руками

У стельовий плінтус

Якщо ви не хочете кардинально міняти стелю (робити карниз з гіпсокартону), а встановити світлодіодну стрічку все одно хочеться, то вам підійде найпростіший спосіб установки. Це установка світлодіодним стрічки на стельовий плінтус.

Вибираючи стельовий плінтус, звертайте увагу на більш товсті плінтуса, так як світлодіоди світять яскраво і можуть запросто просвітити його. Кріпити ЙОГО необхідно по периметру кімнати так, що б верхня полиця була плінтуса Нижче стелі на 10 сантиметрів. Клеїться світлодіодна стрічка, як звичайна липка стрічка, відриваючи нижній шар.

Як ми вже говорили вище, стрічка випускається довжиною 5 метрів і для отримання необхідної довжини її можна як обрізати в спеціальних місцях (через 3 світлодіода, через 6 в RGB-стрічка), так і нарощувати за допомогою конекторів. До мережі електроенергії світлодіодна стрічка підключається за допомогою блоку живлення, який, за необхідності, можна заховати в окрему нішу.

У карниз з гіпсокартону

Так само можна встановити світлодіодну стрічку в карниз з гпсокартона, що виглядає набагато гарніше розглянутого вище варіанту.

Отже, нам необхідно спорудити гіпсокартонний карниз. Робиться це за аналогією з монтажем гіпсокартону на стелю, з різницею лише в тому, що ми будемо зашивати не всю стелю, а його частину по периметру.
Нам необхідно по периметру на 15 см Нижче стелі Прикріпити до стіни металевий профіль UD (ПН), попередньо відбивши рівень. Далі, на стелю, менше на 10 см ширини карниза, як правило, це 20-35 см (якщо ширина карниза буде 30-45) від стіни, кріпимо такий же профіль. І вже в цей профіль, з кроком 40-50 см, кріпимо за допомогою саморізів, шматочки по 15 см (висота нашого карниза) профілю CD (ПП - 27-60 мм). Далі нам потрібно з'єднати конструкцію. Для цього необхідно відрізати шматки профілю CD вже в точний розмір ширини карниза (30-45 см) плюс 8-10 см на бортик.

Робимо в бічних сторонах профілю CD надрізи для бортика (8-10 см від краю) і вставляємо їх в профіль UD, що на мурі, паралельно звисаючим зі стелі профілям CD і скручуємо їх між собою. Загинаємо бортики, скручуючи в куточках маленькими саморізами. От у нас і вийшла прихована поличка для установки світлодіодним стрічки на стелю.

Далі вам необхідно визначитися з проводкою для світильників і самої стрічки, прокласти дроти потрібних місцях і зашити карниз з усіх боків гіпсокартоном, прикріпивши гіпсокартон і на приховану полицю. Далі клеємо світлодіодну стрічку на приховану поличку і підключаємо її.

Підключення світлодіодної стрічки

Для того, що б підключити світлодіодну стрічку потрібно припаяти, дотримуючись полярності, відповідні контакти до стрічки. Зазвичай плюс і мінус вказані, як на стрічці, так і на джерелі живлення. Як було сказано вище, підключення, живлення і керування RGB стрічок (різнокольорових) здійснюється за допомогою трьохканального контролера управління світлодіодним навантаженням. Плюс стрічки підключається до плюса джерела живлення, мінус до мінуса контролера, а три контакту стрічки (R, G і B), до відповідних контактів контролера.

Також цікаво: