Рекомендуємо

Технологія мокрий фасад

Найбільш поширеним способом обробки фасадів будинків, в даний час є метод, так званий - легкий мокрий фасад. Простіше кажучи, це така технологія утеплення зовнішніх стін, полягає в тому, що плити утеплення (пінополістирол та мінеральна вата) приклеюється до стіни, після чого на них наноситься шар клею і йде штукатурка. Хоч це і здається дуже просто, це вимагає від працівника дотримання рекомендацій виробника. Однак практика показує, що не всі виконавці їх дотримуються або навіть просто не читають їх і наносять клей і штукатурку як їм заманеться. Між іншим, як відзначають всі виробники будівельної хімії, точне дотримання всіх правил, є умовою довговічності утеплення. Так давайте ж розглянемо, як правильно зробити мокрий фасад своїми руками.

Підготовка основи

Перед проведенням будь-яких фасадних робіт, потрібно уважно оглянути поверхню на предмет чистоти і міцності. Якщо основа брудна, її необхідно вимити, при необхідності з миючим засобом. Міцність можна перевірити таким способом: приклейте в різних місцях кубики пінопласту розміром 10х10х10 см і після повного висихання клею відривайте їх. Якщо кожен кубик зламається у вас в руках, а стіна залишиться цілою, це говорить про те, що вона в повному порядку і з нею можна продовжувати працювати, у нашому випадку - технологія мокрий фасад. Якщо кубик вдасться відірвати цілком, це говорить про низьку адгезії клею, якщо разом з кубиком відірветься шматок штукатурки - її потрібно відбити і нанести новий шар.

 Монтаж стартової смуги

Утеплення слід починати з установки стартової смуги, тобто алюмінієвого профілю, шириною, відповідній товщині ізоляційних матеріалів. Вона захищатиме систему мокрий фасад від можливих механічних пошкоджень, а також від гризунів, які взимку шукають притулку в ізоляційних матеріалах.

Стартовий профіль кріпиться до стіни за допомогою дюбелів (швидкого монтажу), стіна в місцях кріплення повинна бути ідеально рівною. Якщо в стіні є нерівності, в тих місцях, треба що-небудь підкладати.

Кріплення утеплювача

Утеплювач під мокрий фасад приклеюється до стіни в шаховому порядку  - вертикальні шви шару не повинні збігатися зі швами наступного шару.

Плити з мінеральної вати, перед початком роботи слід прогрунтувати клеючим розчином, розведеним у великій кількості води. Така грунтовка зв'язує пил, яким покриті плити мінвати. Якщо ви використовуєте плити з пінополістиролу, по них потрібно злегка «пройтися» дрібної наждачкою. Так як вони мають дуже гладку поверхню, це зробить їх трохи шорсткими і поліпшить адгезію.

При необхідності утеплювач мокрого фасаду додатково кріпиться спеціальними пластмасовими дюбелями. Це додасть міцності і більш щільно притягне утеплювач до стіни.

Армуючий шар

Правильне виконання армуючого шару має дуже велике значення - цей шар візьме на себе всю напругу, яке буде на фасаді. Якщо вона може бути більшою, наприклад, через інтенсивний колір штукатурки, рекомендується використання більш товстої стіки і укладання її в два шари.

Армуючий шар робиться після повного висихання приклеєних плит утеплювача (не раніше ніж через 24 години після їх кріплення). Клей наноситься зубчастим шпателем, після чого в ньому утоплюєтся сітка, укладається вона зверху вниз. Вона повинна бути повністю занурена в клей, а сам армуючий шар, повинен бути не менше 3мм. Наступний ряд сітки укладаються внахлест на 10 см.

Оздоблення

Облицювальним шаром на мокрому фасаді, як правило, стає тонкошарова штукатурка. Вона наноситися металевої теркою і відразу ж розмазується, надаючи її фактуру, наприклад короїда. Важливо, що б під час обробки була достатня кількість працівників, що б вони встигли затерти штукатурку, перш ніж вона почне висихати.

Також цікаво: