Рекомендуємо

Тріщини в бетонній підлозі: 5 основних помилок

Тріщини, що з'являються на поверхні бетону, широко відоме явище, якого не так просто уникнути. Крім того, це не тільки негативний вплив на естетичний вигляд поверхні, тріщини можуть так само чинити негативний вплив на певні параметри бетону, такі як, наприклад, водостійкість або поглинання звуку.

Із найпоширеніших чинників, які сприяють появі тріщин, можна відзначити п'ять найбільш основних:

1. Помилки при нарізці швів

Шви повинні бути нарізані відповідно до прийнятої дизайнером сіткою швів. Деформаційні шви повинні обмежувати поля площею не більше 36 м2, причому довжина сторони прямокутника не повинна бути більше ніж 6 м. Як правило, деформаційні шви роблять картами 6х6 метрів, а взагалі, чим менше буде карта, тим менш вірогідність хаотичного розтріскування.

Слід також мати на увазі, що шви повинні бути своєчасно нарізані, тобто, відразу ж після завершення фінішної обробки поверхні бетону. Залежно від умов в приміщенні, вологості, температури, сили вітру - орієнтовний час нарізання швів становить від 8 до 48 годин.

2. Погано виконана затирка

Процес затирки потрібно починати якомога швидше. Передбачається, що затирку можна починати робити тоді, коли ви зможете увійти на бетонну підлогу не залишаючи на ньому явних слідів чи пошкодженнь.

У процесі затирки неприпустимо посипання поверхні підлоги цементом або обприскування водою.

3. Неправильно приготовлена ​​бетонна суміш

Правильно приготовлений бетон повинен мати мінімальну усадку. Поширеною помилкою є надмірний вміст води в бетонній суміші.

При розробці «рецепту» бетону для підлог, водо-цементне співвідношення має бути нижче 0,55 при вмісті цементу не більше ніж 350 кг / м3. Використовувані наповнювачі повинні бути очищені від органічних забруднень і мінеральних глин.

Приготований бетон повинен володіти необхідною міцністю на стиск і на розтяг при згині, яке забезпечить передачу, як статичних, так і динамічних навантажень.

4. Неправильний догляд за підлогами

Можна виділити дві основні методики догляду - вологе і застосування плівкового покриття, або піноутворюючі склади. Перший особливо рекомендуемся для бетону з низьким водоцементим співвідношенням (<0,5).

Важливо! Починати догляд необхідно якомога раніше, починаючи з того моменту, коли поверхня вже не схильна до руйнування і підтримувати постійний контакт бетону з водою протягом не менше семи днів. Якщо створення таких умов неможливо, хорошим рішенням є застосування покриттів.

5. Занадто великі експлуатаційні навантаження

Буває й так, що тріщини в бетонній підлозі пов'язані з неправильним підбором товщини покриття для передбачуваних навантажень, наприклад, в гаражі для вантажних автомобілів. Вага може бути занадто великою по відношенню до конструкції або експлуатація бетону розпочата занадто рано, перш ніж він отримає необхідну міцність.

Якщо дотримуватися всі ці прості правила, ваше бетонне покриття прослужить Вам довгі роки.

Також цікаво: