Рекомендуємо

Укладання килимового покриття

Незалежно від типу підлогового покриття і способу його укладання, основа, на якій воно буде укладатися, має бути чистою, рівною і гладкою.

Килимове покриття найкраще купувати одним шматком (продається воно по 3, 4 і 5 метрів), якого вистачить на покриття підлоги однієї кімнати. В іншому випадку, вам доведеться різати і склеювати частини покриття, а ці місця є найбільш уразливими до ушкодження. Що б у Вас надалі все вийшло правильно, давайте розглянемо підготовку поверхні і способи укладання килимового покриття.

Підготовка основи

Укладати килимові покриття можна на будь-яку поверхню - бетонну стяжку, дерев'яннну основу, або будь-яку іншу основу. Головною умовою є тільки те, що б ця основа була чистою, рівною і гладкою.

Якщо поверхня, на яку буде робитися укладання килимового покриття, має великі опуклості або западини, її потрібно вирівняти. В іншому випадку, покриття в цих місцях буде швидше зношуватися (стиратися).

Якщо ви хочете укласти «килим» на пошкоджену поверхню, її найпростіше вирівняти плитами OSB, а стики плит зашпаклювати. Якщо ж укладання планується на лакофарбову поверхню, її необхідно обробити спеціальною грунтовкою, що б покриття надалі не знебарвити.

Килимове покриття можна укладати безпосередньо на бетонну поверхню, вирівнявши її самовирівнювальною сумішшю, або зробити рівну стяжку, яку надалі обробити спеціальною грунтовкою.

Підготовка покриття

Ковролін, так як ламінат і лінолеум, вимагає «лежання» перед укладанням. На відміну від ламінату, який повинен лежати в заводській упаковці, ковролін як і лінолеум необхідно рівномірно розстелити по кімнаті і залишити на 24 години, що б випростались вигини. Температура в приміщенні не повинна бути нижче 17 ° С

Укладання ковроліну без клею

Це найбільш популярний спосіб укладання килимового покриття в кімнатах. Її можна використовувати, якщо поверхня підлоги менше 20 м2 і укладається покриття в один шматок. Що б покриття не рухалося, воно розкочується до стін і кріпиться плінтусами.

Укладання на двосторонній скотч

Даний спосіб укладання підлогового покриття дуже зручний, але не дуже практичний через шви посередині кімнати, так наприклад, не варто робити в дитячій кімнаті щоб уникнути травм дитини. Цей метод не слід також застосовувати в приміщеннях, в яких використовуються меблі на коліщатках.

Такий вид укладання ковроліну теж дуже простий. Центральні частини і краї покриття просто клеяться на двосторонній скотч, який попередньо потрібно наклеїти на підлогу.

Кріплення на клей

Цей спосіб застосовується для укладання килимового покриття в листах в приміщенні площею понад 20 м2, а також у коридорах і на сходах. Для укладання покриття таким способом, застосовується спеціальний дисперсійний клей на водній основі, призначений саме для килимових покриттів.

Сусідні листи покриття спочатку укладаємо на підлозі з нахлестом близько 10 см, з якого надалі будуть зроблені стики. Лінії з'єднання листів повинні проходити перпендикулярно до напрямку падіння світла. Біля стін залишаємо зайвих 3-5 см. Після розрізу стиків і видалення зайвого, акуратно змотайте половину листа в рулон, так що б друга половина залишалася нерухома.

На відкриту поверхню, за допомогою сталевого шпателя, рівномірно нанесіть клей. Після того як клей нанесено, розмотуйте скручену половину листа і акуратно притискайте. Теж саме тепер виконайте і з другою половинкою.

Після приклеювання покриття, всі приміщення необхідно добре провітрити, поки не зникне запах клею.

Оздоблення країв

Під стінами, як правило, неакуратні краї килимових покриттів ховаються або під плінтусом, або під іншими оздоблювальними матеріалами.

Якщо покриття зістикується з іншим матеріалом (ламінатом, паркетом, лінолеумом), на стуки покриттів кріпиться спеціальна планка, типу «поріжок».

Також цікаво: