Рекомендуємо

Укладання ламінату на нерівну підлогу

Вирішили зекономити на будівельниках та викласти ламінат своїми руками? Правильно! У укладанні ламінату немає нічого надскладного, так, невеликий конструктор на замочках. Заодно наберетеся будівельних навичок на майбутнє, це ще не кому не заважало. Ну от, купили матеріал, підготувалися, подивилися, а підлога виявилася нерівною і у вас опустилися руки? Не переживайте, впораєтеся, якраз сьогодні ми розберемо як покласти ламінат на нерівну підлогу.

Для початку потрібно оцінити поверхню підлоги, на яку буде проводитися укладання ламінату. Максимальний допуск нерівності поверхні становить 2 мм на 1 м. Врахуйте, якщо у вас викривлення підлоги перевищують цю норму і ви його не вирівняєте перед укладанням, то незабаром на ламінаті можуть, і швидше за все, з'являться, тріщини. Ми настійно рекомендуємо вам вирівняти підлогу. Що б не вийшло як у прислів'ї «Скупий платить двічі», бо потім доведеться заново купувати ламінат і все таки вирівнювати підлогу, і ви зрозумієте, що укладання ламінату на нерівний стать не дуже практичне заняття.

Вирівнювання підлог

Дерев'яна підлога

Перейдемо до вирівнювання підлоги. Якщо у вас дерев'яна підлога, то крім нерівностей, ще необхідно звернути увагу на скріпучесть і гнучкість підлоги, якщо присутні і ці дефекти їх також необхідно усунути. Якщо підлога не досить жорстка і прогинається, ламінату на ньому «довго не прожити». Таку підлогу необхідно замінити повністю або частково поміняти погані дошки. Зробити це можна розібравши покриття до чорнової підлоги, якщо западини все одно залишилися, то необхідно зняти і чорнову підлогу, вирівняти лаги і міцно прикрутити підлогу назад. Можна звичайно і не знімаючи прикрутити підлогу на довгі саморізи до лагам.

Якщо ж на підлозі спостерігаються нерівності і перепади висот їх теж потрібно прибрати. Їх можна прибрати навіть звичайним рубанком (якщо звичайно їх не багато) або електрорубанком. Невеликі ямки і западини бажано за шпаклювати і дати шпаклівці повністю висохнути, інакше заведеться грибок.

Бетонна підлога

З бетонною підлогою «головного болю» набагато менше. Якщо підлога сильно нерівна, вам доведеться злегка помахати лопатою і зробити цементну стяжку в пропорції 1х4. Якщо нерівності підлоги не так великі, їх можна вирівняти за допомогою наливних самовирівнюючихся сумішей (пропорції вказані на мішках з сумішшю), для цього вам знадобиться:

  • хороша дриль,
  • насадка-міксер,
  • відро для змішування,
  • голчастий валик для вирівнювання вже налитої на підлогу суміші.

Технологія укладання ламінату

Перед укладанням ламінат повинен полежати в приміщенні, в якому він буде укладатися пару днів при кімнатній температурі, розпаковувати його при цьому не потрібно. За цей час він «звикне» до температури і вологості кімнати і прийме свою остаточну форму.

Тепер вже немає необхідності в укладанні ламінату на нерівну підлогу, тепер наш підлога рівна! Але навіть на рівну підлогу необхідно покласти підкладку, вона додасть шумоізоляцію і приховає останні нерівності. Підкладка може бути зі спіненого поліетилену.

Почніть укладання ламінату з кута уздовж довгої стіни, це візуально додасть довжину кімнаті. Залишайте від стіни до ламінату 1 см., Що б він не впирався в стіну і йому було місце, куди з часом «разлежаться». Другий ряд необхідно укладати в шаховому порядку відносно першого і так далі. Закріплюйте акуратно замочки, так як вони можуть поламатися, якщо ламінат «не хоче сідати» на своє місце, подсуткувайте його гумовим молоточком або звичайним молотком прикладаючи до місця удару що-небудь плоске, що б удар припадав на велику площину.

Сподіваємося, ви впораєтеся з цим завданням і більше не будете задавати питання, як покласти ламінат на нерівну підлогу. 

Також цікаво: