Рекомендуємо

Укладання паркету

Чим складніший зразок, більш диференційований матеріал, використовується для оформлення підлоги, тим більш ретельно потрібно приступати до виконання роботи.

Якщо ви вирішили вибрати нетрадиційні рішення для обробки підлоги в своєму будинку, варто зацікавитися технологією їх виконання. Неможливо описати всі правила укладання паркету. Щоб допомогти вам уникнути серйозних помилок при складанні ми опишемо найбільш  частіші.

Деревина є матеріалом, дуже податливим до впливу вологи. Найбільш небажано і, на жаль, неминуче явище стиснення і розширення компонентів. Великі деформації відбуваються у напрямках, перпендикулярних по дотичній до периферії волокна (від 3% до 12%). Щоб правильно виконати укладання підлоги слід пам'ятати деякі корисні поради.

Пам'ятайте, що необхідна адаптація елементів перед укладанням (умови в кімнаті, як правило, радикально відрізняються від умов зберігання).

Намагайтеся не укладати велику площу без зазору (розширення близько 1,2 см), щоб уникнути деформації.

Враховуйте поєднання поверхні підлоги: розташованих у різних кімнатах, з різними напрямками волокон і різних матеріалів.

Не забудьте видалити клин, який полегшує обробку елементів підлоги.

Зробіть правильний вибір фарби, лаку.

Дуже важливим є вибір фарби. Ви можете вибрати широкий спектр продуктів, від органічних покриттів, розчинних у воді до хімічних лаків і поліуретану. На жаль, якщо ви вирішили, як це зараз модно, використовувати органічні покриття, потрібно відзначити, що вони менш стійкі до зовнішніх умов, ніж інші (вони менш стійкі до ударів, стирання, впливу сонячного світла, швидше окислюються). Таким чином, в приміщеннях, де поверхня підлоги особливо вразлива до несприятливих факторів, потрібно використовувати хімічно загартовані лаки.

Пам'ятайте, що підлога, як правило, найбільш холодна поверхня у вашому домі. Крім того, на підлозі збирається деяка кількість вологи, якщо повітря у вашому будинку вологе. Це може призвести до збільшення деформації підлоги, а в крайніх випадках до гнилі та цвілі. Тому, як можна частіше провітрюйте квартиру, особливо в зимовий період, протягом опалювального сезону.

Не забудьте про правильний догляд, це стосується вологого прибирання, використовуйте з миючими засобами, рекомендовані виробником паркету.

Також цікаво: