Рекомендуємо

Укладання плитки на стіну

Одним з видів оздоблювальних робіт є укладання плитки на стіну. У цій статті ми детально розповімо, з чого починається укладання і як правильно це робити.

Будь-яка обробна робота починається з підготовки поверхні, на якій буде проводитись. Щоб плитка лежала правильно і красиво, нам потрібно буде вирівняти стіни. Для цього ми спочатку прибираємо зі стін залишки плитки, фарби і штукатурки, яка погано тримається. Потім визначаємо, який у нас ухил стіни. Якщо перепад великий, то варто вирівняти стіну за допомогою штукатурення цементним розчином, на ньому плитка буде краще триматися. Для цього ставимо за рівнем маяки і штукатуримо. Після повного висихання штукатурки, перед укладанням плитки потрібно обов'язково прогрунтувати спеціальною зміцнювальної ґрунтовкою один або два рази. Ось тепер ваша стіна готова для подальшої роботи. 

Приступаємо до другого завданням. Необхідно спочатку визначитися, це ванна кімната, кухня або туалет, де у нас будуть знаходитися різні комунікації: вода, каналізація, умивальник, унітаз, ванна, мийка і т.д. Потім по площі розраховуємо, скільки знадобиться плитки з урахуванням підгонки і випадкового бою. Перед тим, як почнеться укладання плитки на стіну, нам потрібно від самого верху відміряти розмірами плитки з урахуванням шва кількість рядів, це допоможе визначитися, з якого нижнього рівня починати укладання. Зрозумівши, де буде перший ряд, за допомогою шурупів прикручуємо до стіни рівну рейку або вузький профіль по горизонтальному рівню.

Клеїться плитка на спеціальні клейові суміші, які легко і швидко приготувати в домашніх умовах, просто додавши води і ретельно розмішавши. Приготувавши розчин, починаючи від профілю, укладаємо перший ряд. Кожні дві укладені плитки обов'язково перевіряємо по рівню, а між плитками укладаємо спеціальні хрестики, які будуть у нас контролювати товщину шва. У місцях майбутніх комунікацій за допомогою плиткорізу робимо точну підгонку як по отворах, так і по зрізах.

Після 3-4 рядів даємо трохи часу, для того щоб розчин злегка схопився, інакше плитку на лавах буде дути. Сама технологія укладання плитки на стіну абсолютно не складна, головне, робити все акуратно і запастися терпінням, тому що процес цей займе якийсь час.

Затирка швів плитки

Після того як закінчили клеїти плитку і повного висихання поверхні, готуємо трохи розчину для затирання швів. За допомогою гумового шпателя починаємо втирати розчин. Його можна повністю підігнати за кольором плитки або, навпаки, зіграти на контрасті, це вже вирішувати вам. Після висихання затирки, м'якою ганчіркою прибираємо всі залишки розчину і миємо плитку.

Укладання плитки на стіну закінчено, і ви можете сповна насолодитися результатом.

Також цікаво: