Рекомендуємо

Установка натяжних стель

Є всього дві основні модифікації сучасних стельових систем: підвісні стелі і натяжні. Кожні мають свої переваги, але в останніх цих переваг все ж таки більше. Що являють собою натяжні стелі? Це полотнище з тканини або ПВХ, яке натягують під основною стелею і закріплюють на спеціальних металевих (пластикових) багетах. Швидко, просто, дуже красиво: глянцеві і напівглянсові полотна з дзеркальним ефектом виглядають вельми художньо. Плюс такої стелі в тому, що:

1. під неї можна заховати всю проводку та інші комунікації;
2. вона задекорує огріхи базової стелі, які інколи простіше закрити, ніж ремонтувати;
3. натяжна стеля забере всього кілька сантиметрів висоти приміщення, тоді як підвісна - більше десяти;
4. якісне тканинне полотно не боїться вологи, температурних перепадів і навіть може захистити вас від легковажних сусідів, які влаштували потоп (в середньому, стеля в одній кімнаті здатна витримати до 100 літрів води перш, ніж порветься).

До того ж, такі полотна можна легко зняти - досить дістати краї плівки або тканини з багетів. Вибираючи натяжні стелі, виріште головне питання: якими вони будуть - тканинними або плівковими? Плівкові стелі роблять з полівінілхлориду. Вони володіють найширшими декоративними можливостями і виглядають дуже оригінально. Плюс в тому, що така стеля не боїться вологи і (при правильному використанні) служить довго. Мінус - в тому, що її можуть зіпсувати перепади температур.

Тканинні стелі шиють з поліестеру - він міцний, еластичний, довговічний. Саме з цього матеріалу сьогодні виробляють екіпіровку для професійних спортсменів, зокрема - плавців. Тканинна стеля міцніше плівкової і не боїться температурних стрибків, але будьте обережні: вона легко брудниться.

Також стелі бувають шовними (якщо рулон має невелику ширину) і безшовним (що набагато зручніше і більш естетично, так як на полотнище не буде ніяких стиків). Вивчимо правила монтажу безшовної стелі.

Установка натяжних стель

Спершу потрібно підготувати робочу кімнату. Закріпіть всі комунікації, які будуть ховати нову стеляю - після його встановлення дістатися до них буде не так-то просто. По периметру кімнати встановіть алюмінієві багети, на яких триматиметься полотно. Тепер приберіть з кімнати все зайве і встановіть теплову гармату: ми буде монтувати стелю «гарячим» методом.

Заздалегідь продумайте, які ви будете використовувати світильники: для масивних люстр знадобляться додаткові кріплення. У кімнаті з натяжною стелею дозволяється встановлювати освітлювальні прилади тільки певної потужності; якщо це звичайна лампа розжарювання - до 60 Вт, якщо галогенна - до 35 Вт. В іншому випадку, стеля може початися плавитися і деформуватися навколо «вогнища» температурного зростання. Для світильників в стелі після потрібно буде виконати отвори і закріпити на них пластикові кільця - це захистить краї матеріалу від перегріву.

Який метод кріплення вибрати? Гарпунний метод - один з найбільш поширених. Багет являє собою паз, а край самого полотна обшитий пластиковою планкою у вигляді куточка. Цей куточок, як гарпун, входить в паз багета і фіксується. Знизу його потрібно закрити спеціальною пластмасовою планкою, яка сховає від сторонніх очей кріпильну систему. Клиновий метод простіший, так як вам не доведеться чекати, поки ваше полотно виріжуть на заводі і прироблять до нього пластиковий «гарпун»: ви вирізаєте полотнище на місці, вже в приміщенні. Краю його заводяться під виїмку багета, після чого знизу вони закріплюються пластиковими клинами: виходить такий бутерброд у формі параболи, в середині якого - тканина стелі.

Визначившись з системою кріплення, розрізаємо полотно і підвішуємо його до базової стелі так, щоб воно перетинало всю кімнату (поки що не натягуємо, нехай звисає вільно). Врахуйте, що після охолодження стеля почне «сідати», саме за рахунок утворившогося натягу ми і отримаємо рівну гладку поверхню. Відзначивши на вініловому полотні кордони стелі, відріжемо десь на 10 см менше - щоб усадка була ідеальною. Включаємо теплову гармату і починаємо спрямований прогрів полотнища. Коли воно нагріється до температури 60-70 градусів, відсувайтк гармату, але не вимикайте: вона повинна продовжувати гріти приміщення. Тепер можна приступати, власне, до монтажу стелі.

Закріпимо полотно на всіх чотирьох стінах і почнемо поступово заправляти його в багет. Якщо у вас гарпунна система - все дуже просто: вставляємо пластиковий гарпун в профіль, одягаємо пластикову планку знизу і все. Якщо ж ви використовуєте інший метод, в результаті залишається непотрібні краї - їх можна відрізати гострим будівельним ножем. Це останній етап робіт по установці натяжних стель; гармату можна вимикати. Тепер залишилося тільки визначитися з освітлювальними приладами.

Як правило, для монтажу натяжних стель запрошують фахівців, хоча це цілком можна зробити і своїми силами. Але враховуйте, що для роботи вам знадобиться потужна теплова гармата: набагато дешевше буде покликати фахівців, у яких вона вже є, а не купувати дорогу техніку для одноразового використання.

Також цікаво: