Рекомендуємо

Установка розсувних міжкімнатних дверей

З метою економії простору приміщення, дуже вигідно ставити розсувні двері. На відміну від звичайних дверей, розсувні практично не займають в будинку простір тому, що вони відкриваються вздовж стіни по спеціальних напрямних. Таким чином, простір перед дверима залишається вільним. Якщо ви вирішили заощадити простір, дана стаття допоможе вам це зробити, а точніше, розповість, як встановити розсувні міжкімнатні двері своїми руками.

Види розсувних дверей

Давайте для початку розберемося, які бувають міжкімнатні розсувні двері та їх відмінності, і про які мова піде в цій статті. Є кілька різновидів міжкімнатних дверей, відрізняються вони видом установки і самими дверима:

 1. Розсувні двері-купе. Стулки дверей їздять по напрямних рейках уздовж стіни. (Дуже красиво виглядають розсувні скляні двері)
 2. Розсувні двері, засуваються в стіну (касетні). Для установки таких дверей можна купити вже готову касету або зробити нішу в стіні своїми руками.
 3. Складні двері - книжка, гармошка. Встановлюються в дверний проріз. Такі двері розділені на дві або більше стулок, які складаються, кожна в свій бік.

Виходячи з вище описаного, можна вибрати який вид двері вам підійде.

При установці першого виду дверей ви втратите корисного простору трохи більше товщини самих дверей уздовж стіни і на ширину дверей, уздовж тієї ж стіни.

Що б заховати двері в стіну, необхідно зробити додаткову нішу до стіни, в яку і будуть заходити двері, що вже не дуже вигідно, тому що ви будете «красти» простір. Даний вид дверей, дуже добре підходить в тому випадку, якщо ви робите міжкімнатну перегородку з гіпсокартону, в середину якої можна буде засовувати двері.

Третій вид розсувних дверей, забере у вас простір в самому отворі на товщину складеної двері, якщо це буде двері-гармошка. Двері книжка, заберуть більше корисного простору, тому, що вони складаються всього в два рази, відповідно і ширина їх стулок значно більше, ніж сворок гармошки, саме на ширину цих стулок вони і займуть місце перпендикулярно стіні. Можна сказати, що вони займають місця вдвічі менше, ніж розсувні двері.

Подальший вибір за вами, ну а в цій статті ми розповімо, як встановлюються розсувні міжкімнатні двері своїми руками відносяться до першого пункту, оскільки вони найбільше економлять місце і найбільш прості в установці.

Такі двері кріпляться двома способами:

 1. Ролики для пересування встановлюються в нижню напрямну. Таким чином, двері будуть стояти на роликах в нижній напрамній, яка в свою чергу буде служити порожком, а верхня буде утримувати дверне полотно в отворі.
 2. Навісна система. Двері кріпляться до роликів, встановленим у верхній напрамній, тим самим, полотно зависає в повітрі і в установці нижньої напрямної немає необхідності. Витримує до 80-100 кг.

Підготовка до встановлення

Після того, як ви вибрали, яке у вас буде кріплення, необхідно придбати весь необхідний комплект або разом з готовими дверима, або окремо купити необхідні комплектуючі і підготувати двері. Для того, що б зібрати міжкімнатні розсувні двері своїми руками необхідно:

 • Алюмінієвий профіль
 • Підвісні ролики
 • Обмежувачі
 • Кріплення
 • Дерев'яний брус 40х40
 • Ну і звичайно ж самі двері

У торці дверей (8 см від країв) необхідно прикрутити спеціальні скоби, які в подальшому кріпляться до кареток роликів. Якщо ви не збираєтеся встановлювати нижню рельсу, тоді скоби необхідно прикрутити тільки до верхнього торця двері, а в нижньому, за допомогою фрезера або стамески зробити паз для нижнього ролика.

Установка конструкції

Установка розсувних міжкімнатних дверей починається з верхньої частини прорізу. До стіни, за допомогою дюбелів, кріпиться дерев'яний брус. Його потрібно закріпити в ідеальній горизонтальній площині.

До нижньої частини бруса на 3 см від стіни, кріпиться верхня напрямна рейки, в неї вставляються ролики разом з обмежувачами.

На ролики одягається вже підготовлені ​​двері. Якщо ви плануєте встановлювати нижню рельсу, вставте в неї ролики і покладіть на підлогу. Поки не прикручуєте. Виставте двері вертикально по рівню і зробіть позначки куди прикручувати нижню рельсу. Після того як нижні рейки будуть закріплені вставте двері, за допомогою гайок на скобах вирівняйте двері вертикально і закріпіть їх.

Якщо нижніх рейок не буде, після того як ви одягли двері, виставте її вертикально рівно за допомогою гайок і рівня. Заведіть нижній ролик в прорізаний внизу двері паз і прикрутіть його до підлоги. На цьому установка розсувних міжкімнатних дверей закінчена, якщо ви все рівно і правильно виставили, двері повинні добре їздити на роликах.

 

 

Також цікаво: