Рекомендуємо

Утеплення будівельного вагончику своїми руками

Прийнято вважати, що будівельні вагончики призначені виключно для тимчасового користування: їх ставлять на будівельних об'єктах, іноді - на дачі. Але якісно облаштований будівельний вагончик цілком може стати повноцінним житлом. Перший і головний крок у процесі такого облаштування - утеплення. Особливо це стосується тих вагончиків, які використовують в холодну пору року. Грамотно «ізольований» будиночок може стати надійним притулком навіть у морози.

Утеплення будівельного вагончику своїми руками

І відразу про плюси: вам не доведеться витрачатися окремо на теплоізоляцію для фасаду будиночка і для внутрішнього утеплення. Стіни зовні, а також стелю і стіни всередині - все утеплюється за допомогою мінеральної вати, вона ідеально підходить для цих цілей. Почнемо зовні.

Ви можете купити вату в рулонах або в плитах - це не принципово. Плити не доведеться розрізати; мабуть, це єдина їх перевага. Укладати утеплювач потрібно неодмінно на гідроізоляцію - особливо, якщо у вас не металевий, а дерев'яний вагончик. Для цих цілей підійде звичайна ізолююча плівка або ж пергамін.

Тепер - безпосередньо кріплення мінвати. Звичайна вата середньої щільності кріпиться за допомогою планок з дерева, тоді як більш жорстку потрібно монтувати саморізами. Поверх вати вагончик обов'язково потрібно обшити - сайдингом, пластиковими панелями або ж вагонкою. Це захистить утеплювач від фактора середовища.

Зсередини немає потреби у використанні жорсткої вати; підійде звичайна. Її таким же чином кріплять до стелі та стін, після чого зашивають тим же сайдингом. Щоб приміщення не втратило «герметичність», потрібно виключити вихід тепла назовні; всі дрібні щілини закладіть герметиком на основі силікону, більш габаритні - монтажною піною.

Останній момент, який потрібно продумати - вікна. У вагончик рідко ставлять вже утеплені вікна складної конструкції. Але за відсутності хоч якоїсь ізоляції від них пристойно «тягне». Щоб позбутися від протягів, досить закрити рами і щілини малярським скотчем. Він виглядає досить красиво і не позначається на загальній естетиці приміщень.

Цих нехитрих порад вам повинно вистачити, щоб надійно утеплити свій вагончик.

Також цікаво: