Рекомендуємо

Утеплення підлоги в дерев'яному будинку

Підлога - один з найбільш холодних елементів будинку. Особливо це стосується перших поверхів у багатоповерхівках і приватних будинках. Причина такого явища в тому, що холодне повітря завжди спрямовується вниз, при цьому підлога найближче до фундаменту і землі, від яких також віє холодом і вогкістю. Щоб знизити тепловтрати, отримати більш теплу підлогу, його слід утеплити. Особливо це важливо в будинках, в яких підлога дерев'яна. Навіть якщо дошки дуже щільно одна до одної примикають, з часом вони все одно розсохнуться і з утворених щілин почне протягати. А це може призвести до того, що більше 30% тепла буде йти через підлогу.

Утеплюється дерев'яна підлога за досить простою технологією, з якою може впоратися навіть новачок. Для теплоізоляції використовують різні види утеплювачів і те, який саме вибрати, залежить від ряду параметрів.

Перед тим як утеплити підлогу в дерев'яному будинку своїми руками, потрібно визначитися з наступним:

  1. Які будуть переважати умови в приміщенні: температура і вологість, навантаження, призначення приміщення;
  2. Можлива висота теплоізоляційного шару, а також всієї конструкції.

Визначившись з цим, можна переходити безпосередньо до планування теплоізоляції. Стандартна теплоізоляція має три шари: теплоізоляція, і підлогове покриття.

Проектуючи теплоізоляційний шар необхідно визначитися з його товщиною і типом утеплювача.

Вибір утеплювача

Перед тим, як утеплити дерев'яні підлоги в приватному будинку, також слід вибрати утеплювач. Сьогодні ринок теплоізоляційних матеріалів пропонує наступні товари:

  • ековата;
  • мінеральна вата (шлаковая, кам'яна, скляна);
  • пінополіуретан;
  • пенофол;
  • полістирол;
  • ізолон.

Можуть також використовуватися деревна тирса, пінопласт, керамзит. Вибір матеріалу залежить від матеріальних можливостей власника і його переваг.

Дуже часто для утеплення використовують тирсу. Застосуванням такого методу цілком обгрунтовано - це просто, швидко і дешево. Цей метод дозволяє утеплити навіть важкодоступні і вузькі місця. Також, важливо врахувати і те, що опилки - це екологічно чистий матеріал.

Одним з найбільш популярних матеріалів вважається мінеральна вата. Вона буває декількох видів: кам'яної, скляного та шлакової. Основна її перевага - абсолютна негорючість. Серед інших переваг можна виділити: хімічну та біологічну стійкість, високі тепло- і звукоізоляційні властивості.

Якщо говорити про недоліки мінвати, то, в першу чергу, слід сказати про її низьку механічну міцность і паропроникність. Матеріал сильно вбирає вологу, через що втрачається частина теплоізоляційних властивостей. Крім того, цей матеріал не є безпечним для організму людини.

Методи утеплення

Якщо говорити про метод утеплення, то найбільш часто використовують утеплення підлоги по лагам. Особливо такий метод актуальний, якщо підлога знаходиться недалеко від грунту.

Основна перевага теплоізоляції по лагам - простота робіт. Крім того, утеплювач, при такому способі, що не піддається механічним навантаженням, тому можливо використовувати будь-який з теплоізоляційних матеріалів.

Є й інші методи, які успішно застосовуються, коли потрібно утеплити дерев'яну підлогу. Наприклад, утеплення чорнової підлоги. У цьому методі, до бічних сторін лагів прикріплюються бруски, на які укладаються підготовлені дошки. Коли вони повністю закріплені і утворилася цільна поверхня, то її вкривають пароізоляцією. Після цього між лагами, без зазорів укладається утеплювач.

Підводячи підсумок, можна сказати, що на сьогоднішній день, існує величезна кількість різних матеріалів, які застосовують для утеплення підлог. Тому, перед тим як утеплити підлогу в дерев'яному будинку своїми руками, слід ретельно обміркувати, чого ви очікуєте від теплоізоляції, і скільки часу і сил готові на це витратити. Але, не залежно від обраного вами методу утеплення і матеріалу, утеплення дерев'яної підлоги - це необхідний етап робіт з утеплення будинку.

Також цікаво: