Рекомендуємо

Утеплення стелі в дерев'яному будинку

Як би ви не намагалися утеплити свій дерев'яний будинок, не утепливши стелю, ваші труди будуть практично марні. Утепливши стіни, фундамент і все інше, стане, звичайно ж, набагато тепліше, але все це з таким трудом здобуте тепло, як усім відомо із законів фізики, піднімається вгору і може благополучно піти з дому, якщо стеля не утеплена. Давайте не дамо теплу піти і зробимо якісне утеплення стелі в дерев'яному будинку своїми руками.

Стелю в дерев'яному будинку можна утеплити двома способами: знизу (з кімнат) зверху (з горищного приміщення), а можна і двома способами відразу, буде ще тепліше. Давайте розглянемо перший спосіб.

Утеплення стелі зсередини (знизу)

Цей спосіб утеплення дуже хороший, але, на жаль, його вже не вийде використовувати, якщо в кімнатах зроблений ремонт, зроблені стіни і стеля.

Ось коли ви тільки будуєте свій будинок або робите ремонт у певних кімнатах, цей вид підійде як найкраще.
Дуже зручно утеплити стелю в дерев'яному будинку при обробці гіпсокартоном, пластиковими панелями, рейковою стелею або яким-небудь іншим видом стелі, який монтується на каркасну основу.

Перед монтажем каркаса обов'язково окиньте стелю поглядом і задуйте монтажною піною всі видимі щілини, якщо щілини занадто великі, законопатьте їх, потім задуйте. Потім за допомогою степлера, прикріпіть до стелі пароізоляційну плівку (пергамін). Таким чином, ваш стеля буде дихати, що запобіжить появи конденсату.

Чим утеплювати - матеріали

Утеплювач для стелі в дерев'яному будинку можна використовувати такі як: ековата, мінеральна вата або пінопласт. Кожен з цих матеріалів хороший, так що вибір залишається за вами, я лише коротко опишу їх.

Ековата - це пухкий целюлозний утеплювач світло-сірого кольору, на 81% складається з вторинної целюлози (з тієї самої макулатури), на 12% з антисептика і на 7% з антипіренів. Цей утеплювач нетоксичний і нешкідливий для людини. Не гниє, довго протистоїть вогню, має хороші показники звуко- і теплоізоляції. На даний момент є найбільш популярним в застосуванні.

Мінеральна вата - матеріал, який одержує з металургійних шлаків, гірських порід і скла. Володіє вогнестійкістю, хімічно та біологічно стійка до різних агресивних речовин, її не їдять гризуни і в ній не заводиться грибок. Досить добре перешкоджає проникненню вологи, має низьку теплопровідність і високу шумоізоляцію.

Пінопласт - екологічно чистий, нетоксичний матеріал, що складається з газу укладеного в міріади тонкостінних клітин з спіненого полістиролу. Має низьку теплопровідність. Є одним з недорогих утеплювачів.

На практиці можу сказати, що цими матеріалами однаково зручно користуватися, чого не можу сказати про скловату. 

Теплоізоляційний матеріал укладайте як вам завгодно, маленькими шматками або великими, не важливо. Найголовніша умова при утепленні - матеріал повинен лежати якомога щільніше, що б холодне повітря не могло пройти крізь щілини.
Після укладання теплоізоляційного матеріалу, можна монтувати стельове покриття.

Утеплення з горища

Давайте розглянемо, як утеплити стелю в дерев'яному будинку з горищного приміщення. Насправді, утеплювати стелю з горища набагато простіше, не потрібно стояти весь час з руками вгору, які дуже втомлюються в такому положенні.

Принцип утеплення такий же самий, спочатку пароізол, потім вже утеплювач. Утеплювач укладається щільно між лагами горища, якщо вам необхідно використовувати горищне приміщення, на лаги можна набити дощату підлогу.

Так само зараз утеплюють стелі і не тільки таким матеріалом, як пінополіуретан. Утеплити цим матеріалом своїми руками не вийде, оскільки необхідно мати спеціальне обладнання. Вам необхідно просто викликати фахівців, які за вас зроблять всю роботу.

Також цікаво: