Рекомендуємо

Вагонка для лазні та сауни

Справжня традиційна лазня або якісна «заморська» сауна обшивається, звичайно ж, екологічно чистим матеріалом - натуральною деревиною. Значить, насамперед треба вирішити, з якого дерева повинна бути обшивка, щоб задовольняти всім вимогам: мінімальні теплопровідність і теплоємність, а також «в'язкість» деревини, тобто вона повинна погано розколюватися, зберігати свої форму і колір.

Вагонка для лазні та сауни виготовляється з різної деревини:

  • хвойні породи - красиві по своїй текстурі, відмінно протистоять гниттю, довговічні, а що виділяються при нагріванні смоли наповнюють лазню або сауну приємним запахом, оздоровлюючий впливають на організм людини;
  • листяні породи не поступаються хвойним ні красою, ні позитивним впливом на організм, ні іншими властивостями, необхідними по технології; і приємні деревні запахи теж будуть забезпечені, тільки вони не будуть смолистими, оскільки не відбувається виділення смол.

На думку професіоналів липова вагонка для лазні або сауни є кращим матеріалом для обшивки, особливо - в парильні. Хоча в практиці будівництва саун і лазень використовуються:

  • вільха, яку в побуті звуть «царською деревиною» за вишуканий рожевий відтінок, відсутність сучків, тонку, рівномірну структуру, мінімальну деформацію;
  • кедр канадський, який завжди легко впізнати за червонуватим відтінком деревини і неповторному цілющому аромату;
  • абаші - гостя із західної Африки з високою теплопровідністю, завжди відчувається прохолодною, тому використовується для виготовлення лавок, підголівників, спинок.

Липова вагонка для лазні

У наших умовах липова вагонка - це дійсно краща вагонка для лазні та сауни, можна сказати - бездоганний матеріал для обшивки. Як правило, деревина липи світла, може бути світло-кавового відтінку. Вид липової вагонки сорту «рустикаль» - виготовляється з серцевини дерева - трішки темніший, дешевше, але не менш якісний.

При малій питомій вазі липова вагонка дуже міцна, від удару не розколюється і не тріскається, до перепадів температури і вологості - дуже стійка, не змінює під їх впливом свій колір, не жолобиться.

Не можна не згадати про цілющі властивості липової деревини, При нагріванні липа виділяє фітонциди з солодким медовим запахом, що особливо позитивно позначається при легеневих захворюваннях.

Також цікаво: