Рекомендуємо

Вибір люстри для квартири

Люстра - світильник, призначений для створення загального освітлення кімнати. Даний предмет відіграє важливу роль у створенні цілісного дизайну інтер'єру. Правильно підібрана люстра відповідає стилістиці приміщення, поєднується з меблями і обробкою. Для кожного приміщення існують певні вимоги до освітлення.

Люстри для віталень:

У вітальню встановлюють багаторіжкові світильник з декількома лампами. Це зв'язано з тим що:

- Дана кімната зазвичай найбільша за площею; - В ній найчастіше використовується верхнє світло; - Вона є парадним приміщенням, де приймаються гості і де більшою мірою простежується рівень життя господарів.

Люстри для віталень вибирають особливо ретельно. Вони повинні бути красивими і функціональними. У них можуть використовуватися дорогі метали, кришталь, дорогоцінні камені. Такі люстри бувають різного розміру. Якщо у вітальні високі стелі, то можна встановлювати більшу розкішну люстру з класичним дизайном.

У напрямку світлового потоку плафони класичної люстри можуть дивитися вгору, на стелю або вниз на підлогу. У першому випадку світильник дає м'яке, розсіяне світло, відблисками відбивається на стельовій поверхні. Так кімната візуально піднімається.

Люстру вибирають у відповідності зі стилем інтер'єру. Найпоширеніший вид стельових світильників для віталень-класичні люстри з підвісками, оригінальними плафонами, зробленими з кришталю, прозорого або матового скла. У класиці скло поєднується з металом або деревом, що виглядає дуже ефектно.

Для особливо вишуканих віталень виробники пропонують витончені люстри Тіффані. Вони створюються на основі оригінальних поєднань вітражного скла, вставленого в дорогу металеву оправу. Для більшої вишуканості світильники Тіффані прикрашаються вставками з бурштину і кольорового дорогоцінного каменю. Будь-яка люстра Тіффані - витвір мистецтва, тому вони коштують дорого і купуються особливими поціновувачами прекрасного.

Люстри для житлових кімнат:

У дитячу або спальню підбирають люстри простіші. У цих кімнатах верхнє світло може відігравати другорядну роль. Найчастіше тут використовують одно-двохріжкові світильники, що дають м'яке приглушене світло. У цих приміщеннях встановлюють люстри з білого або кольорового скла або пластику.

Люстри для кухні та побутових приміщень:

У кухню обов'язково підбирають практичну і зручну люстру, здатну освітлювати приміщення максимально яскраво. Тут можна дати волю фантазії і зробити самим оригінальний світильник з будь-яких підручних матеріалів, лише б він поєднувався із загальним дизайном. Частіше всього в кухонних кімнатах встановлюють люстри-ковпаки, тюльпани з широким абажуром або ліхтарі.

Також цікаво: