Рекомендуємо

Вибір та кріплення внутрішньої обробки лазні

Уже саме слово «обробка» само собою прив'язується до слова «декоративна». Це словосполучення вже перейшло в розряд стійких, тому оману про те, що внутрішня обробка лазні потрібна, в першу чергу, для краси - не рідкість. На ділі, вона повинна виконувати цілий ряд функцій, в числі яких:

  • ізоляційна - обробка забезпечує додаткову тепло-, паро- та гідроізоляцію;
  • захисна - не просто продовжує термін служби лазні, але і виключає можливість опіків: голі стіни в лазні, особливо в парилці, мають властивість сильно нагріватися;
  • власне, декоративна.

Сьогодні вибір і кріплення внутрішньої обробки лазні залежить, в першу чергу, від ваших уподобань: варіантів багато, але фаворитів можна назвати лише декілька. Це деревина, мозаїка, панелі ПВХ. І саме дерево є лідером. Чому? По-перше, виглядає воно дуже красиво. По-друге, процес монтажу не настільки трудомісткий. По-третє - деревина абсолютно нетоксична, до того ж, виділяє фітонциди при нагріванні.

Яку породу дерева обрати?

Для парилки краще брати листяні породи: граб, ясен, осика, тополя. У них «швидкісна» гігроскопічність - вони добре вбирають воду і швидко її віддають, не виділяють смол навіть при високих температурах. Для мийної підійдуть і більш «ніжні породи» - в основному, хвойні - наприклад, сосна або ялина. Температури тут нижчі, тому дерево не піддається деформації, зате виділяє в повітря лікувальні фітонциди, які оздоровлюють наш організм.

Як кріпити дерев'яну обробку?

Досить просто.

Етап перший - залишаєте дошки в лазні на добу (вони повинні прийняти температуру лазні).

Етап другий - укладаєте будь-який відповідний тип паро- та гідроізоляції (як правило - плівковий).

Етап третій - кріпите обрешітку. Це повинні бути акуратно обстругані бруски з квадратними перетином (сторона - 5 см). Розташовувати їх потрібно на відстані півметра один від одного.

Етап четвертий, заключний: прибиваєте оздоблювальні дошки до обрешітки. Готово.

Як бачите, нічого складного. Доведеться, звичайно, витратити на це кілька днів (якщо ви вирішили будувати лазню своїми руками), але результат вартий витрачених зусиль.

Також цікаво: