Рекомендуємо

Вибираємо лак для паркету

Паркет - саме вимогливе, примхливе підлогове покриття. Однак при грамотному догляді він здатний служити десятиліттями. Без лакування паркет не протягне навіть двох років; лак не просто надає йому «здоровий блиск», він ще захищає деревину від всіляких пошкоджень, до яких він так чутливий - фізичного, механічного, природного характеру. Але знайти правильний лак не так-то просто.

Отже, вибираємо лак для паркету.

В першу чергу - задумайтеся: з якого дерева зроблений паркет? Вам потрібен ідеально рівний тон готового покриття, або підійдуть «шляхетні розводи»? Якщо не підійдуть, тоді краще покрити підлогу спершу ґрунтувальним лаком. Він заодно ізолює маслянисті виділення, якщо плашки паркету зроблені з екзотичних сортів деревини, і запобіжить «склеювання» їх між собою, коли фінішний лак затечет в щілини. Важливий момент - сумісність фінішної обробки і лаку грунтовки. Для водорозчинних лаків потрібно брати відповідну «ґрунтовку» на водній основі.

Лаки водорозчинні

Вони підійдуть в тому випадку, коли паркет ви укладали для себе і ходити по ньому будете тільки в тапочках або босоніж. Такий лак не володіє великою механічною стійкістю, зате нетоксичний і негорючий, а також не має яскраво вираженого хімічного «аромату». Лак на водній основі висихає досить швидко - від півгодини до трьох годин - і наноситься, як правило, на ґрунтовку. Для нанесення використовують тільки валик: інші інструменти цей лак не визнає.

Лаки алкидні

Робляться на основі алкідних смол. Токсичні і горючі. Для висихання вимагають хорошого припливу повітря і рівної температури. Такий тип лаку підійде, якщо паркет буде піддаватися помірним навантаженням, перепадам температур і вологості. До всіх цих «неприємностей» алкідні лаки ставляться досить легко. Важливо: не переборщити з шаром. На метр поверхні має припадати 100-110 грам лаку, що не більше, інакше з'являться складки.

Лаки поліуретанові

У приватних цілях використовуються рідко. Вони дуже міцні, захищають паркет від великих механічних навантажень і пошкоджень.

Є ще й формальдегідні лаки - їх вважають найбільш надійними, але вони використовуються виключно в габаритних приміщеннях з великою прохідністю. Тому вибирати вам доведеться, напевно, всього з трьох варіантів: водного, алкидного і поліуретанового лаку.

Також цікаво: