Рекомендуємо

Види підлогових плінтусів

Плінтуса це звичайно, дрібні деталі в інтер'єрі, але матеріал, з якого вони зроблені, форма і колір плінтуса, можуть визначити зовнішній вигляд приміщення. Плінтус, крім естетичної функції відповідає також за практичні завдання - приховує зазори під розширення і захищають стіну від забруднень і пошкоджень. Добре підібрані плінтуса будуть приховувати нерівності підлоги і стіни. Далі ми розглянемо види підлогових плінтусів, з чого вони виготовляються, їх характеристики, і покажемо їх фото.

Дерев'яні плінтуси є ідеальним доповненням до дерев'яної підлоги. Існує безліч видів і форм - від скромної чверті, до високих різьблених плінтусів. Кріпляться до стіни вони за допомогою клею, цвяхів або паркетних шпильок.

Ціна дерев'яного плінтуса залежить від розміру, складності шаблону, виду деревини і її якості, а також фарбування.

Плінтуси з МДФ - лаковані і ламіновані, можна замовити будь-якого кольору (RAL, НСК) і під будь-яке дерево. Масивні не надто пружні профілі зустрічаються у величезній кількості моделей, від класичних до сучасних. Як правило, вони вище дерев'яних і з їх допомогою можна легко «затюнингован» навіть цілком сучасний інтер'єр. На відміну від дерев'яних, плінтуса з МДФ краще підходять до стін, візуально підвищуючи інтер'єр.

Пластикові плінтуси - найбільш поширене на сьогоднішній день рішення, насамперед через співвідношення ціна-якість. Такі плінтуси можна купити різних форм і кольорів разом з системами кріплень.

Увага! Плінтуса, встановлені на кріпленнях, не завжди добре прилягають до стіни. Краще всього використовувати кріплення, які кріпляться безпосередньо до стіни, а плінтус на них замикається. Така конструкція гарантує надійне кріплення, як і простий частковий демонтаж, наприклад, на час фарбування або обклеювання стін шпалерами, а також для проведення додаткових кабелів.

Плінтуси з поліуретану доступні в білому кольорі і відмінно піддаються фарбуванню. А плінтус досить гнучкий, що без зусилль дозволяє згинати його в дугу. При цьому варто пам'ятати, що хоч вони призначені для обробки стін і стель, вони повинні бути зроблені з твердого стійкого до ушкоджень і вологості матеріалу, інакше вони не виправдають себе на підлозі.

Планується металевий відрізняється від інших виразним сучасним характером і відмінними експлуатаційними параметрами. Нержавіюча сталь або алюміній - досить дорогі, але зате, це міцні та естетичні матеріали, якими можна закінчити гладкі дерев'яні або керамічні підлоги.

Керамічний плінтус в основному використовується у вологих приміщеннях, ідеально підходить до підлоги, покритий керамічною плиткою. Приховує нерівну підрізування підлогової плитки, надає приміщенню закінчений і охайний вигляд. Витримує механічні дії, обробку миючими засобами і вологу.

 

Також цікаво: