Рекомендуємо

Вирівнювання підлоги своїми руками

Перед тим, як укладати плитку або інше підлогове покриття на підлогу, його необхідно вирівняти. Якщо ви вирішите укладати плитку на нерівну підлога, надалі можуть виникнути проблеми. У нерівності підлоги, може не повністю потрапити розчин і в цих місцях, якщо наступити на плитку, вона може тріснути і відколотися. Так що підлогу бажано вирівняти, а в цій статті ми розповімо, як це зробити.

Знаходження рівня

Давайте розберемося, як вирівняти підлогу під плитку або ламінат. Для початку, необхідно дізнатися, наскільки сильно підлога нерівна. Для цього можна скористатися новим, гарним будівельним інструментом, таким як, лазерний рівень. Звичайно, не варто бігти в найближчий будівельний магазин за ним, можна обійтися і іншими інструментами, але моя вам порада. Якщо ви плануєте і далі робити будівництво та ремонт будинку своїми руками, то він вам просто необхідний цей незамінний помічник.

Лазерним рівнем

Візьміть лазерний рівень, визначте «на око», найвищу точку на вашій підлозі і поставте на неї лазер. Після включення, лазер покаже вам червону лінію по всьому периметру кімнати. Дивіться по цій лінії, якщо лазер нічого зайвого не «чіпляє», значить, ви дійсно знайшли найвищу точку.

Якщо лазер, все-таки показує, що десь є точка вище, поставте його туди. Знайшли найвищу точку, далі за лініями які показує лазер, зробіть олівцем або крейдою позначки на стіні. Це і буде рівень вашої підлоги.

Водяним рівнем

Якщо у вас немає такого заморського інструменту, можна скористатися старим дідівським способом. Для цього вам знадобитися довга прозора трубка-шланг. Використовувати ми будемо її як водяний рівень.

Налийте в трубку воду. Якщо у воді є бульбашки, обов'язково позбудьтесь їх. Ах так, забув сказати, вам буде потрібен напарник, та й взагалі, в ремонті завжди потрібен помічник. Візьміть кожен по краю трубки, станьте в кутах і на рівні 30-50 см від підлоги (нижче буде незручно) приставте трубку до кута. Трубки повинні бути відкриті в обох. Коли вода заспокоїтися, зробіть позначки в кутах. Далі, відштовхуючись від вже існуючої мітки, так само зробіть мітки по решті кутах. Якщо кімната велика, зробіть такі позначки і посередині стін.

Тепер ці мітки необхідно опустити і з'єднати. Прикиньте на око найвищу точку підлоги і зробіть позначку на ній. Заміряйте рулеткою відстань до мітки, зробленої водяним рівнем і на цю ж відстань, опустіть інші.

З'єднати їх можна за допомогою шнура вимазаного в синьку, який, до речі, можна придбати в будь-якому будівельному магазині. 

Натягаєте шнурок між двома мітками і відбиваєте. У вас має вийти рівна лінія. Рівень готовий.

Вирівнювання наливними сумішами, що самовирівнюються 

Ось ми і підійшли до вирівнювання підлоги. Тепер виникає питання, чим вирівняти підлогу під плитку. Якщо перепади вашої підлоги складають близько одного сантиметра, їх можна без проблем вирівняти Самовирівнювальними сумішами. В залежності від марки суміші,  що використовуються необхідно розрахувати, скільки мішків вам потрібно (це зазначено на упаковці). Далі, суміш необхідно розвести з водою, знову ж таки, пропорції вказані на упаковці. Від себе скажу, чим тонше потрібен шар, тим рідкішою робіть суміш.

Перед заливанням підлогу необхідно прогрунтувати. Виливайте цю суміш на підлогу і розгортайте спеціальним валиком з пластмасовими голками. Після того як підсохне, можна укладати плитку.

Вирівнювання стяжкою

Якщо висота перепадів вашого підлоги, більше півтора сантиметри, має сенс зробити стяжку, тим самим, вирівняти бетонну підлогу, так як заливати вирівнюючою сумішшю буде дуже дорого.

Для цього вам знадобиться :

  • Пісок, цемент
  • Металеві маячки (можна профіль UD)
  • Рівень бульбашковий, правило
  • Ну і, звичайно ж, лопата

Для початку необхідно виставити маяки. Розміщуйте трохи розчину або гіпсу. На відстані 20-30 см від стіни накидайте невеликі купки розчину і покладіть на них металевий маячок. Те ж саме, виконайте на відстані 80-90 см від тієї ж стіни.

Покладіть на ці маяки бульбашковий рівень. Вам необхідно домогтися такого результату, що б край рівня «лежав» на нашій мітці-смужці на стіні і на двох маячки, а бульбашка на рівні показував середину по горизонталі. Втоплюйте маячки або піднімайте в тих місцях, в яких це необхідно.

Далі, так само, на відстані приблизно 80см, виставляєте маячки по всій кімнаті, кладете на них рівень і дивіться горизонталь.

Маяки виставлені, розчин або гіпс на них підсох. Далі розмішуєте розчин, цемент-пісок, 1х4. Робіть його не надто рідким і не сильно густим, що б він розтягувався як масло. Злегка змочіть підлогу і викладайте розчин. За допомогою правила (або того ж рівня) вирівнюйте розчин водячи ним по маяках.

Також цікаво: