Рекомендуємо

Вологостійка фанера для підлоги

Фанера - всім відомий будівельний матеріал. По суті, фанера - це кілька шарів деревини, звані, шпоном, склеєні між собою і спресовані під тиском і температурою. Шпон спресовується так, щоб волокна деревини були прямо перпендикулярні один одному. Тільки через це досягається висока міцність і довговічність даного матеріалу.

Цінною властивістю фанери є вологостійкість, внаслідок якого отримала широке поширення не тільки у виготовленні меблів і обробці приміщень, але і в монолітному житловому будівництві, в малоповерховому будівництві, у швидко споруджуваних будинках. В даний час визначення «фанера вологостійка» дещо розмито, оскільки всі види фанери в більшій чи меншій мірі володіють вологостійкими властивостями. Це ВІДБУВАЄТЬСЯ по тому, що до складу сполучної ланки всіх видів фанери, які виробляються в сучасній промисловості, входять малорозчинні клейові суміші, які дуже добре протистоять дії вологого середовища і виступають свого рада захисним шаром.

Водостійка фанера володіє рядом переваг: водостійкість, підвищена міцність, що не залежність від вологості і температури, легко піддається обробці.

Але в неї крім переваг є кілька недоліків - вона схильна до горіння. при цьому продукти горіння токсичні і є серйозною загрозою для здоров'я людини, так як застосовуються при її склейці смоли отруйні. Вологостійка фанера для підлоги використовується у підготовці чорнових підлог вона призначається для вирівнювання поверхні підлоги, звукоізоляції і теплоізоляції. Ще одне важливе її якість - гарна сумісність фанери з іншими матеріалами, які будуть приклеєні на неї як основу, це лінолеум, паркетна дошка, килимове покриття і т.п.

Існує чотири типи марок: фанера ФК, ФСФ, ФБ, ФОФ. Водостійка - це ФК, яка застосовується для внутрішньої обробки .Фанера марки ФСФ, підвищеної вологостійкості, використовується як матеріал для внутрішньої і зовнішньої обробки.

Фанера типу ФБ є найбільш міцною і водостійкою, її виготовляють із застосуванням фенолформальдегідних смол, завдяки яким вона набуває ці якості. Як правило, фанери типу ФБ і ФОФ застосовують у промисловому будівництві, а решта в побутовому. Вологостійка фанера для підлоги найбільш підходящий варіант влаштування підлог у кухнях чи передпокоях, тобто в тих місцях де є ймовірність протікання води.

Також цікаво: