Рекомендуємо

Встановлюємо маяки під штукатурку

Ви вирішили перейти до обробки стін, але з жахом помітили, що стіни криві? Не біда, їх просто необхідно вирівняти. Якщо нерівності стіни маленькі, можна з легкістю їх зашпаклювати, стартовою, а потім фінішною шпаклівкою. Якщо нерівності стіни занадто великі, то більш економічним варіантом буде нанести на стіни шар штукатурки, а потім вже шпаклювати. Для того, що б штукатурка була ідеально рівною, потрібно зробити, так звану «маякову штукатурку». Назва «маякова», вона отримала від того, що при такій штукатурці використовують напрямні маячки, за якими і буде вирівнюватися шар штукатурки. Відповідно, що б була рівна стіна, маяки повинні бути рівно виставлені. Установка маяків під штукатурку, процес абсолютно не складний, але відповідальний. Давайте спробуємо розібратися, як це правильно робиться.

Є два способи установки маячків під штукатурку:

  1. За допомогою кріплень, які кріпляться до дюбелів
  2. За допомогою розчину, можна з добавкою гіпсу

Ми опишемо обидва способи, а який з них вибирати, вирішувати вам.

Установка маячків на кріплення

Нам потрібно:

  • Дюбелі, саморізи
  • Мотузка
  • Рівень
  • Перфоратор або дриль
  • Металеві маячки

Перед установкою маячків, стіну потрібно розмітити по вертикалі, тобто провести рівні вертикальні лінії на відстані 80-100 см, по яких будуть кріпитися маяки під штукатурку. Перша лінія розмічається приблизно 20 см від кута. Рівні лінії можна отримати за допомогою схилу, будівельного або лазерного рівня.

Далі, за крайнім лініям, свердлите отвори діаметром 6-8 мм, з кроком приблизно через 30 см. У ці отвори необхідно забити дюбеля довжиною 60-80 мм і таким діаметром, як отвори. Можна скористатися і старим дідівським способом і забити туди дерев'яні чопики.

Потім, в чопики або дюбелі, вкручуються саморізи, але вкручуються не до кінця, далі ми ними будемо регулювати товщину штукатурки. Капелюшки наших шурупів, необхідно вирівняти за рівнем або схилом.

Виставивши капелюшки шурупів за рівнем, одягаємо на них спеціальне кріплення для маяків під штукатурку і на ці кріплення замикаються металеві маячки.

Таким чином, у нас вийшли два вертикально рівних маячка по краях. Якщо натягнути між ними нитку, то ми побачимо, самі виступаючі частини стіни і якщо товщина для штукатурки здасться вам занадто великий або маленькою, то закручуючи і викручуючи саморізи на крайніх маячках, ви можете її збільшити і відповідно зменшити, до необхідної вам товщини.

Далі по нитці, за допомогою невеликого шаблончику, зробленого зі шматка куточка і кріплення для маяків під штукатурку, ви можете виставити решту маячків.

От і все, стіна готова для подальшого штукатурення. Величезним плюсом цього способу, є те, що маячки під штукатурку можна точно відрегулювати і знизити до мінімуму товщину штукатурення
 

Установка маячків на розчин

Так само є й інший спосіб установки маяків під штукатурку. Для цього способу Вам знадобитися:

  • Цемент, пісок, гіпс
  • металеві маяки
  • рівень

Спочатку, необхідно довгою рівною рейкою або правилом, перевірити відхилення стіни по вертикалі і так само промальовувати лінії, за якими будемо встановлювати маяки для штукатурки.

Необхідно приготувати розчин густої консистенції, для більш швидкого схоплювання в цей розчин можна додати трохи гіпсу.

Далі необхідно нанести отриманий розчин на стіну або маячок і приліпити його на стіну. За допомогою рівня або схилу вирівняти маячок. Виставивши, закріпіть його сильніше розчином. Так само виставте маячок і з іншого краю стіни. Між ними виставте додаткові маяки перевіряючи їх рівнем у всіх площинах.

Також цікаво: