Рекомендуємо

Вуличне освітлення на сонячних батареях

На тлі постійних підвищень тарифів на електроенергію, бажання мати автономну електричну мережу вже не виглядає чимось незвичайним, а вуличне освітлення на сонячних батареях, можна зустріти все частіше і частіше. Хоч часом бажання зробити якісне освітлення може вилитися в істотні витрати, але подальша експлуатація цього виду автономного освітлення окупає себе з лишком. Крім економії на електроенергії ви зможете обійтися без витрат на проводку, що при розводці вуличного освітлення на великій ділянці теж може вилитися в гарну копієчку.

Трохи теорії

Здавалося б, що на цьому терені вже все давно придумано і нового не передбачається, але це не зовсім вірно. Маленька поширеність освітлення, та й взагалі енергопостачання, за допомогою використання фотоефекту пояснюється малою потужністю і дорожнечею сонячних панелей. Сьогодні, коли технології розвиваються величезними кроками, актуальність використання панелей зросла, у зв'язку з використанням більш досконалих панелей з поліпшеним ККД і зменшеною вартістю. Також можливість використання сонячного світла для освітлення житла і вулиці стала більш затребувана завдяки використанню таких джерел світла, як світлодіоди, що мають найкраще співвідношення спожитої електроенергії до якості освітлення. На даний момент проходять випробування панелі у вигляді аерозолю, який можна буде наносити на віконне скло.

Як правильно вибрати

Вуличне освітлення на сонячних батареях включає в себе такі блоки: безпосередньо сама панель сонячної батареї, керуючий блок, акумулятор, світлодіоди. Сонячна панель перетворює видиме світло в електроенергію, яка заряджає акумулятор. За протіканням всіх процесів стежить керуючий блок, а саме: він контролюють рівень заряду акумулятора і включає освітлення при настанні темряви.

Яскравим представником, до того ж таки найдоступнішим і поширеним, є садові світильники на сонячній батареї. Виглядають вони як стійка з набалдашником, де стійка грає роль опори і встромляється в землю, а в набалдашнику зібрана вся система освітлення, включаючи акумулятор і сонячну панель. Можна придбати набалдашник окремо. Через маленьких розмірів сонячної панелі і акумулятора, цей вид світильників дає дуже тьмяне освітлення, причому вироби деяких виробників не відрізняються акумуляторами необхідної ємності і її вистачає на освітлення в перебігу 4-5 годин.

Даний вид світильників якнайкраще може підійти для підсвічування садових доріжок, якщо їх розташувати уздовж доріжки на відстані 2-2,5 метра. Ще одним плюсом є готовність до роботи - придбав, увіткнув в землю і вночі отримав освітлення. Інший різновид цього обладнання являє собою більш потужні різновиди сонячних панелей (потужність деяких окремих панелей може доходити до ста ват), акумулятори з більшою ємністю і більша кількість світлодіодів, використаних як ламп освітлення. Такі види світильників можуть продаватися як в зборі (скомпоновані в одному корпусі), так і у вигляді окремих блоків, які належить з'єднувати між собою.

При виборі необхідно керуватися достатньою потужністю панелі і ємністю акумулятора, чим більше, тим краще, а також кількістю світлодіодів за тим же принципом. Якщо ви придбали окремі блоки, то при з'єднанні їх стежте за дотриманням полярності, так як неправильно підключенні дроти можуть бути причиною виходу з ладу окремих вузлів конструкції.

Особливості експлуатації

Якихось особливих рекомендацій немає, крім однієї: завжди тримати панель сонячної батареї в чистоті, бо навіть незначний бруд на поверхні може привести до падіння потужності.

Також цікаво: