Рекомендуємо

Вуличне освітлення приватного будинку

Ви щасливий володар приватного будинку і все начебто добре і чудово: і двір акуратно вимощений плиточкой і обробка будинку виглядає відмінно, але все ж чогось не вистачає. Ну ось приходить ніч і тільки вона показує, що не вистачає вашому житлу вуличного освітлення. Вуличне освітлення приватного будинку це хороший спосіб додати вашому житлу приємний вигляд вночі.

Вибір нічного освітлення

Вуличне освітлення приватного будинку покликане не тільки висвітлити темні місця вашої ділянки, але й надати оригінальний зовнішній вигляд вашого будинку в темний час доби. Для організації освітлення ви повинні визначитися, де і які ліхтарі освітлення ви будете встановлювати. Якщо ваша ділянка досить велика, то має сенс запросити дизайнера.

Види ліхтарів вуличного освітлення

Багатий вибір різного виду ліхтарів вуличного освітлення дозволить будь-якій людині підібрати світильники відповідні його смакам. Ви можете вибрати закриті плафони різних форм, розмірів і відтінків. Останнім часом все більшої популярності набирають світлодіодні ліхтарі вуличного освітлення, які відрізняє простота установки й експлуатації. Якщо дизайн при виборі ліхтаря повністю залежить від вас, то на його оснащення необхідно звернути особливу увагу. Всі ліхтарі призначені для експлуатації на вулиці повинні бути герметичними а в місцях з'єднання між собою плафона і кришки має бути присутня гумова, ущільнююча прокладка. На кожному світильнику повинно бути написано, лампи якої потужності рекомендує використовувати виробник. Перевищувати рекомендовану потужність не можна, щоб світильник не вийшов з ладу, особливо це актуально у світильників, плафон яких виготовлений з пластику.

Яких витрат очікувати

На ринках і в магазинах нашої країни можна зустріти найрізноманітнішу ціну на вуличні світильники. Ціна може бути своєрідним детектором якості вашого світильника, ліхтар вуличного освітлення, ціна якого буде занадто низькою, майже напевно виявиться не якісним, але це не означає, що куплений за високу ціну світильник буде добре працювати. І найкраще, як показує досвід, вибирати ліхтарі середньої цінової категорії. Ну, а дізнавшись вартість ліхтаря, легко підрахувати, скільки потрібно витратити на придбання всіх світильників.

Установка щита

Щит вуличного освітлення є першим, що вам необхідно зробити. При виборі щита потрібно враховувати сумарну потужність всіх ваших світильників і додати до отриманої потужності ще на 20-25%, що буде необхідним запасом потужності. Щит може бути розташований як усередині приміщення, так і зовні. У разі розташування щита всередині особливих вимог до нього немає, головне мати нормальний доступ до автоматів і до проводки. Якщо ваш вибір припав на установку щита зовні, то ви повинні придбати і встановити спеціальний, герметично закриваючийся щит електроосвітлення.

Вибір кабелю

Кабель для вуличного освітлення краще вибирати спеціальний, призначений для експлуатації у важких погодних умовах. Обшивка такого кабелю повинна бути досить жорсткою і має включати в себе спеціальний натяжний трос. Зазвичай, такі кабелю випускають у ебонітовій ізоляції, яку досить складно пошкодити ножем. Так само кабель може бути спеціальним, призначеним для здійснення підземних комунікацій. Вибір типу кабелю (повітряний або підземний) залежить від того який тип комунікації ви обрали. Вибір перерізу повинен грунтуватися на раніше підрахованій необхідній потужності освітлення.

Монтаж світильників

Після вибору типу кабелю ви можете починати його укладку до місць установки світильників. Якщо ви вибрали підземний тип з'єднання, то вам слід викопати неглибокі траншеї (40-50см) і укласти в них кабель. Якщо вибраний тип комунікації повітряний, то вам необхідно скористатися спеціальним кабелем, в конструкції якого використаний натяжний трос. Використання підземного кабелю краще, так як відсутня зайва морока з натягуванням кабелю. Після закінчення розведення кабелю ви можете почати монтаж вуличних світильників на призначені для них місця.

Деякі особливості монтажу

Якщо ви з якихось причин не змогли купити кабель для підземних комунікацій, то можна скористатися й звичайним кабелем. Його необхідно помістити в металопластикову трубу по всій його довжині. Вуличні плафони освітлення краще вибирати скляні, вони не каламутніють від часу і не плавляться при нагріванні лампами.

Також цікаво: