Рекомендуємо

Вуличне освітлення за всіма правилами

Грамотний вибір ліхтарів і прожекторів для садів, парків, алей і проспектів - це не тільки запорука краси вашого міста, а й гарант безпеки його жителів. На спеціалізованому ринку представлений великий перелік систем освітлення, різних за джерелом світла:


 
лампи розжарювання;
галогенні;
газорозрядні;
ксенонові;
люмінесцентні.
 
Кожен з перерахованих варіантів відрізняє певний перелік переваг.
 
1. Лампи розжарювання. Цей варіант - один з найбільш потужних і енергоємних. Він оптимальний для освітлення проспектів з жвавим нічним рухом
 
2. Галогенні. Використовуються в ліхтарях і прожекторах. Термін служби таких ламп становить 2-4 тис. Годин.
 
3. Газорозрядні. Вироблення світла в таких системах забезпечена згорянням газоподібного палива. Ефективність світловіддачі - максимум 150 лм / вт, а тривалість роботи таких ламп - від 3 і до 20 тис. Годин. Газорозрядні лампи можуть використовуватися для створення кольорового підсвічування паркових зон. На спеціалізованому ринку представлено 3 типи таких систем:
 
метало-галогенні лампи: одноцокольні і софітні. Високий рівень потужності (125-2000 Вт для першого варіанту і 70-150 Вт - для другого) дозволяє зробити вуличне освітлення максимально яскравим. Такий прожектор підходить для установки на великих площах і проспектах;
ртутні, управління якими здійснюється за допомогою пускового апарату. Тривалість прогрівання лампи залежить від температури навколишнього середовища. Установка здійснюється із застосуванням термостійких проводів;
натрієві з низькими спектральними характеристиками. При зниженій температурі зовнішнього середовища такі освітлювальні прилади можуть використовуватися тільки після установки в колби з боросилікатного скла.
 
4. Ксенонові. Дуже ефективні системи освітлення, в яких використовуються палаючі електродуги, розташовані між вольфрамовими електродами.
 
5. Люмінесцентні. Ці моделі перевершують лампи розжарювання за рівнем своєї світловіддачі і тривалості роботи (вище в 10 разів). В основному на вулицях використовуються безшумні і економічні електронні системи - баласти.
 
Вибираючи відповідний вам варіант, не забудьте про таку важливу характеристику, як гармонійність дизайну освітлювального приладу. При оформленні сучасних ліхтарів і прожекторів використовуються такі матеріали, як скло, термостійкий пластик, метал та ін. Вибирайте, який стилістичний варіант вам до душі: нестаріюча класика, елегантне бароко або оригінальний хай-тек!

Також цікаво: