Рекомендуємо

Як доглядати за шторами?

За шторами, як і за всім в будинку, необхідно доглядати, а саме - прати, прасувати, чистити, провітрювати. Також радимо вам купувати надійні металеві карнизи для своїх штор, яким не страшний час і великі навантаження.

Купуючи штори, обов'язково необхідно поцікавитися правилами чистки. Деякі виробники рекомендують суху чистку, так як багато тканин втрачають при пранні свій початковий вигляд. Перед пранням обов'язково потрібно струснути їх, для того, щоб позбавити тканину від пилу. Можна обполоснути або замочити, якщо тканина це дозволяє.

Для прання використовувати пральну машинку можна лише у випадку, якщо штори з міцних і щільних тканин. Портьєри з ніжних тонких тканин можна прати тільки руками за допомогою м'яких миючих засобів. Дуже добре потрібно виполіскувати штори, так як залишки миючих речовин стикаючись з сонячними променями можуть сприяти швидкому вигоранню тканини.

Бавовняні і лляні потрібно прати при невисоких температурах за допомогою універсальних засобів. Використовують для цього делікатний режим віджимання і сушки.

Оксамитові штори перуться при 30 градусах, попередньо склавши їх зворотною стороною назовні, віджимати не потрібно. Для штор з шовку та віскози необхідна тепла вода і засоби для тонких тканин. Сушать їх у тіні, не викручуючи.

Для прання вовняних портьєрів необхідна велика кількість теплої води. Шерсть не любить тривалого замочування, а викручувати їх слід дуже обережно.

Для того, щоб додати шторам красивий вигляд, їх необхідно попрасувати. Бавовняні легко прасуються, якщо праска має парозволожувач. Для прасування лляних штор необхідна дуже гаряча праска і вода. Оксамитові з великим ворсом прасуються парою. Портьєри з органзи і шифону необхідно прасувати без пари і зволожувача. При прасуванні вовняних використовують вологу тканину.

Рулонні штори чистять звичайною губкою за допомогою порошку. Якщо є плями, то можна використовувати порошок для виведення плям. Категорично заборонено виводити плями розчинниками. Сушити їх необхідно в розгорнутому вигляді.

Жалюзі з тканини можна очистити за допомогою пилососа. Перуть їх в мильній воді, потім обполіскують в холодній. Прасувати їх не потрібно, вони розпрямляються під тяжкістю власної ваги. Пластикові або алюмінієві жалюзі чистять пилососом або звичайною губкою, змоченою в мильній воді.

Провітрювати штори можна шляхом відкриття вікна на декілька годин. Якщо портьєри зшиті з важкої тканини, то їх можна вибити, як килим. Деякі види можна чистити за допомогою хімікатів. Хімчистку проводять удома і на фабриці.

Чистку дуже дорогих штор рекомендується доручити професіоналам. У домашніх умовах її можна провести за допомогою звичайного пилососа. Проводити таку чистку рекомендовано два рази на місяць. Не варто допускати сильного забруднення тканини.

Також цікаво: