Рекомендуємо

Як не помилитися, вибираючи сходи

Володарям заміських будинків можна лише позаздрити, адже у них є місце, куди можна втекти від набридливої ​​міської суєти. І якщо раніше заміські будинки були переважно одноповерховими і маленькими, зараз вони часто мають два або три поверхи (якщо не більше). Мати такий будинок - не тільки задоволення, але і важка робота, адже облаштувати його і підтримувати в хорошому стані дуже складно. При облаштуванні багатоповерхового заміського будинку дуже важливо правильно вибрати сходи.

Сучасні виробники пропонують широкий асортимент сходів на будь-який смак. Але серед усього розмаїття можна виділити основні три види сходів - гвинтові, маршові і криволінійні.

Самими звичними для нас є маршові сходи. Ми можемо побачити їх у багатьох сучасних будівлях: зокрема, в кожному під'їзді багатоповерхових житлових будинків. Установка маршових сходів в будинок не є складним завданням, оскільки стандартні маршові сходи являють собою кілька маршів, з'єднаних майданчиками. Кожен марш налічує певну кількість ступенів. Маршові сходи класифікують за кількістю маршів (двомаршові, трьохмаршові і т.д.), а також за напрямом (прямі, поворотні та розпашні).

Тим, кому хочеться зберегти в будинку побільше вільного простору, припадуть до душі гвинтові сходи - вони є самими компактними. Але так як вони вкрай незручні, в більшості випадків їх застосовують як придатку до основних сходів або елементу декору. Гвинтові сходи складаються з вертикальної стійки і радіально відходячих від неї ступенів, які ближче до краю стають ширшими. Щоб нога людини поміщувалась на щаблях при ходьбі, вони не з'єднані між собою, тобто, підсходників гвинтові сходи не мають.

Любителям незвичайних інтер'єрів неодмінно сподобаються криволінійні сходи. Вони мають складну конструкцію, і найчастіше виконані у формі спіралі або півкола. Виглядають такі сходи чудово, і установка таких сходів на другий поверх перетворить будинок до невпізнання.

Але головне в будь-яких сходах - не гарний зовнішній вигляд, а безпека. Тому, вибираючи сходи для заміського будинку, враховуйте їх габарити і нахил. Краще всього, якщо на сходах зможуть легко поміститися дві людини, що йдуть в протилежних напрямках. Ширина сходинки повинна на кілька сантиметрів перевищувати максимальний розмір ноги.

При виборі сходів подумайте про матеріал, з якого вони повинні бути виготовлені. Якщо ваш заміський будинок відрізняється потужним фундаментом, сміливо вибирайте монолітну драбину - вона найбільш міцна і довговічна. Якщо ж ви шанувальник екологічно чистих матеріалів, то вивчіть дерев'яні сходи. Але варто пам'ятати, що дерево не повинно піддаватися впливу прямих сонячних променів, вимагає нормального температурного режиму і оптимальної вологості в приміщенні, а також спеціального захисту та обробки.

Те, як ви облаштуєте заміський будинок, залежить від вас, ваших смаків та уподобань. Тому обрані вами сходи повинні вписуватися в загальний інтер'єр будинку і бути зручними для всіх жителів і гостей приватного будинку.

Також цікаво: