Рекомендуємо

ЯК ПОФАРБУВАТИ КІМНАТУ

Припустимо, з фарбою ми вже визначилися. Але це тільки півсправи. Для якості фінішного шару велике значення має технологія фарбування, а також інструменти. Словом, все в наших руках!

Для фарбування великих поверхонь використовують валики зі знімними шубками. Між собою вони різняться довжиною ворсу шубки і довжиною ручки. При виборі першої слід виходити з того, що валик з коротким ворсом - для гладких поверхонь. Шубка з ворсом середньої довжини приваблива для володарів стін зі злегка вираженою текстурою (наприклад, з гіпсокартону). «Довгошерстим» валиком фарбують фактурні поверхні на зразок цегляної кладки.

Є також валики для різних типів фінішної фарби: з довгим ворсом для нерівних або фактурних поверхонь, з середнім ворсом для матових фарб, з коротким ворсом для шовкових фарб.

Довжина ручки вибирається, виходячи з особистих переваг: валик повинен бути зручним і не надто важким. Однак якщо мова йде про фарбування важкодоступних місць, то ручка повинна бути досить довгою. А для фарбування частини стіни за батареєю ще й сам валик повинен бути досить компактним: випускаються спеціальні інструменти «для радіаторів», які підійдуть також, наприклад, для фарбування кутів.

Не купуйте дешевих валиків з пінистою структурою: їх губчаста фактура призводить до появи повітряних бульбашок, які, лопаючись, залишають поглиблення на свіжопофарбованій поверхні.

Фарбування невеликих поверхонь (тих же плінтусів) або нанесення декоративних смуг зажадає використання іншого інструменту - кисті. Для фарб на водній основі краще всього використовувати нейлонову поліефірну кисть. Щетина вбирає рідину, розбухає і деформується, а нейлон відштовхує воду і зберігає свою форму. Якщо ж використовується склад на розчиннику, рекомендуємо кисть з натуральною щетиною: вона не залишить слідів на поверхні, і фарба ляже рівніше.

У дешевих кистей щетина коротка і груба, а посередині зазвичай розташований дерев'яний клин. При роботі з такими кистями фарба лягає нерівно, і часто залишаються щетинки на пофарбованій поверхні. У якісної кисті щетина густа, довга, конусовидна, легко відновлює форму при згинанні. Такий пензлем фарбу можна рівно нанести на поверхню в будь-якому місці. Зрозуміло, високоякісні щетинні кисті дорожче, але якщо за ними добре доглядати і правильно промивати після використання, вони прослужать довго.

Для фарбування країв і кутів краще використовувати дві кисті розміром 150 мм і 50 мм, а не кисть розміром 200 мм, так як з фарбою вона стає дуже важкою.

Якщо ви обмежені в засобах, можна обійтися кистями двох розмірів: великий для фарбування стін і стель і маленькою для фарбування країв і рам.

Широка кисть 150 мм використовується для нанесення емульсії на плоскі поверхні, такі як стіни і стелі. Середня плоска кисть 50 мм призначена для плоских поверхонь або дерев'яних виробів, таких як плінтуса. Маленька плоска кисть 25 мм - для кутів і країв стін і стель, а також для дерев'яних виробів, таких як дверні рами. Маленька плоска кисть 12 мм підійде для вузьких місць (карнизні та цокольні планки). Нарешті, маленька кисть для підфарбовування з клиноподібною щетиною використовується для підфарбовування кутів і вузьких скляних рейок на дверях і вікнах. Для цих цілей можна також використовувати кисть розміром 12 мм.

Перш ніж занурити у фарбу нову кисть, струсіть її, щоб позбутися від пилу і випали щетинок. Занурте кисть у фарбу на третину, а зайву фарбу обітріть об край банки. Візьміть її в руку, як кулькову ручку, і пишіть все, що захочете!

 

Також цікаво: