Рекомендуємо

Як правильно провести підготовку стін для поклейки шпалер

Шпалери, як оздоблювальний матеріал для стін, ідеальне рішення. Використовуються вони для обробки приміщень давно, досвіду у будівельників в цьому плані багато, так що проблем у тих, хто зібрався наклеювати шпалери самостійно, виникнути не повинно. Єдиний момент, на який необхідно звернути особливу увагу, це підготовка стін до поклейки шпалер. Розглянемо цей процес ретельно і розберемося у всіх його тонкощах.

Почнемо з того, що поверхня стіни повинна бути ідеально рівною і дуже міцною. Для цього доведеться провести вирівнювальні заходи.

Якщо справа стосується цегляної стіни, то її рекомендується заштукатурити. Для цього можна використовувати гіпсову штукатурку. Відмінний матеріал, міцний, легко наноситься, в кінцевому результаті виходить досить рівна стіна, виставлена ​​по маяках, з невеликою кількістю дефектів.

Якщо шпалери наклеюються на бетонну стіну, то, в принципі, технологія їх установки практично нічим не відрізняється, якщо розмова йде про цегляну стіну. В даному випадку просто не проводяться штукатурні роботи, тому що бетонна стіна вже сама є практично рівною і міцною.

І все ж перший і другий варіанти не можуть гарантувати високу рівність поверхні. Вади на них присутні, тому від них треба буде позбутися. Ось схема, якої треба дотримуватися в процесі підготовки стіни під шпалери.

  1. В першу чергу бетонну або обштукатурену стіну треба обробити ґрунтовкою, і краще, якщо це буде матеріал глибокого проникнення. Він не тільки збільшить показник адгезії поверхні, але і зміцнить її верхній шар, проникаючи і полімеризуючись в тілі стіни. Наноситься грунтовка валиком. Цей шар обов'язково висушується, на що йде 4-6 годин.
  2. Другий етап - нанесення шару шпаклівки. Якщо шпаклюється цегляна стіна, то це треба робити по горизонталі. Для бетонної стіни немає різниці, в якому напрямку укладати Шпаклювальний шар.
  3. Особливої ​​уваги приділяти на рівність стіновий поверхні при нанесенні першого шару немає необхідності. За один прохід це не виходить навіть у професіонала. До речі, в даному випадку краще всього використовувати вирівнючу шпаклівку (вона грубозерниста). Якщо перепади в площині стіни не дуже великі, тоді краще використовувати фінішний варіант.
  4. Обштукатурену стіну треба висушити, на це йде близько доби, потім обробити ґрунтовкою. До речі, і її доведеться висушувати.
  5. Наступний етап - нанесення остаточного шару фінішної шпаклівки.
  6. Коли і цей шар висохне, треба зачистити стіну наждачним папером.
  7. І останній етап - грунтовка.

Корисні поради

В якості шпаклівки можна вибрати суху суміш або готовий варіант. Фінішний матеріал краще вибирати в готовому вигляді.

Наносити шпаклівку треба широким шпателем тонким шаром. При цьому інструмент підноситься до стіни під невеликим кутом.

Рівність поверхні визначається довгим правилом. Дуже часто майстри для цього використовують включену лампочку, яку вішають на суміжну стіну.

Високий показник рівності обов'язковий не для всіх видів шпалер. Щільні і фактурні шпалери можуть приховати невеликі вади і перепади площині.

Також цікаво: