Рекомендуємо

Як швидко зняти старі шпалери

Зняття шпалер зі стін багато в чому є клопіткою роботою. Адже для того, щоб їх зняти, треба як мінімум прикласти зусилля і час, віддираючи метр за метром зів'ялі шпалери зі стін за допомогою шпателя або ножа. Але такий метод малоефективний, тому є інший спосіб, як зняти старі шпалери швидко і з легкістю, витративши мінімум зусиль.

Отже, щоб швидко зняти шпалерне полотно, вам знадобляться наступні матеріали:

  • Шпатель середньої довжини;
  • Валик з довгою ручкою або пульверизатор;
  • Целофановий мішок для сміття;
  • Ємність, наприклад відро;
  • Вода;
  • Кондиціонер для білизни;
  • Столовий оцет.

Для початку залийте у відро літр кондиціонера для білизни, літр води і, потроху додайте літр розчину оцтової кислоти. Причому оцтову кислоту можна або купити в магазині або приготувати самостійно, розбавивши до необхідної концентрації оцтову есенцію у воді.

Далі отриману суміш слід ретельно перемішати у відрі і за допомогою розпилювача нанести її на стіни, де будуть зніматися шпалери. Якщо розпилювача немає, то його цілком можна замінити валиком з довгою ручкою. Надіньте гумові рукавички перед тим, як працювати з валиком, щоб розчин не потрапив на шкіру рук. Далі потрібно намочити валик у відрі з розчином і рясно нанести його на стіни так, щоб надлишки розчину стікали вниз на підлогу. При нанесенні розчину на стіни поспішати не слід, адже розчин повинен надійно вбратися в шпалери.

Після цього необхідно трохи зачекати для того, щоб обойная папір ввібрала розчин і набухла, а потім спробувати зняти полотно шпалер за допомогою шпателя. Якщо шпалери важко піддаються, почекайте ще трохи часу і потім знову повторіть спробу.

Далі метр за метром видаліть намоклі шпалери за допомогою шпателя, обережно зскрібаючи зі стін так, щоб не нашкодити стінам у вигляді глибоких подряпин і виїмок. Після цього знову нанесіть розчин в ті місця, де залишилася уперта обойная папір і через деякий кількість часу, почистіть стіни.

Після того, як вам швидко вдасться зняти старі шпалери, скориставшись вищеописаним розчином, слід привести кімнату в порядок, прибрати сміття і видалити розчин, що потрапив на підлогу, протерши підлогу.

Тепер можна обробити стіни, знову вирівняти їх шпаклівкою, пройтися грунтовкою і наклеїти нові шпалери під фарбування, а можна просто пофарбувати стіни.

Також цікаво: