Рекомендуємо

Як усунути запотівання вікон

Таке явище найчастіше зустрічається у весняний та осінній періоди. Пов'язано це з великою вологістю і різкими змінами температури. Але не переживайте, це не свідчить про якісь дефектах, куплених Вами вікон або склопакетів, ця дія природи, а в цій статті ми розповімо, як позбутися від запотівання вікон.

Чим викликане випаровування на вікнах?

Конденсація водяної пари на поверхні склопакетів пов'язана з їх високою теплоізоляцією (низьким коефіцієнтом тепловіддачі). Це призводить до того, що за перше (кімнатне) скло проходить невелика кількість теплого повітря. Зовнішнє скло, як раніше залишається холодним (в межах 9-10ºC) і волога на ньому конденсується у вигляді пари.

З явищем запотівання пластикових вікон найчастіше можна зустрітися в місцях з відносно високою вологістю, наприклад, близько водойм, де в ранкові години повітря може нагріватися швидше, ніж шибки.

Як позбутися від запотівання вікон

Приплив повітря є необхідним елементом будь-якої системи вентиляції і безпосередньо впливає на ефективність її роботи.

До Кінця 80-х років минулого сторіччя, в більшості будинків і квартир повітря отримували через нещільності і щілини у вікнах. Останні 20 років, вікна робляться все щільніше і щільніше, отже, з'являються проблеми з вентиляцією, в основному через відсутність припливу кисню.

Коли відносна вологість повітря в кімнаті перевищує 60% при різниці температур всередині і зовні 20 ° С, може виникнути фізичне явище, що складається з періодичної конденсації пари на вікнах всередині і зовні. Це природний ефект, який не має нічого спільного з якістю продукту.

Необхідно розуміти, що в повітрі, залежно від його температури, може «вміщатися» певна кількість пари. Чим нижче температура, тим швидше надлишок вологи буде накопичуватися, а конденсуватися він буде в місцях, які мають найнижчу температуру, у разі зовнішніх перегородок найчастіше це вікно.

Надлишок вологи повинен регулярно випускатися з приміщення через систему вентиляції або систематичне провітрювання. В іншому випадку відбувається підвищення вологості повітря в будівлі і, отже, підвищується ризик конденсації водяної пари.

У випадку, якщо запотівання стекол на внутрішній стороні склопакета, цього можна уникнути, забезпечуючи приплив свіжого кисню в приміщення, наприклад, шляхом провітрювання. Дуже часто запотівання скла всередині приміщення є результатом поганої вентиляції, тому в першу чергу необхідно перевірити дію природної вентиляції або замінити її механічною вентиляцією.

Крім цього, ви можете вибрати вікна з мікро-провітрюванням, яке забезпечить постійний приплив свіжого кисню в приміщення.

Другою причиною появи конденсату на стеклах, є занадто висока вологість повітря. Тому, в приміщеннях з високою вологістю рекомендується встановлювати вікна з низьким коефіцієнтом теплопередачі та з теплим дистанційною рамкою.

Найкраще, коли рамка виготовлена ​​з нержавіючої сталі або пластмаси, так як це знижує ймовірність виникнення, так званих, теплових містків (це місця з гіршими теплоізоляційними параметрами, через які йде тепло).

Дифузори - кращий спосіб боротьби з запітнілими вікнами

Дифузор - це пристрій, встановлений у вікні або стіні, яке дає підведення повітря в приміщення навіть при щільно закритих вікнах. Наявні на ринку дифузори відрізняються високою продуктивністю (кількістю що подається), а також теплоізоляцією і звукоізоляцією, яка захистить вас від зовнішнього шуму. Вони бувають трьох видів:

1. Автоматичні - діють автоматично, датчик, реагуючи на зміни рівня вологості, змінює відкриття клапана. Вони не вимагають втручання споживача, але мають можливість установки блокування в положення мінімального потоку;
2. Під тиском (саморегульовані) - величина потоку залежить від різниці тиску зовні і всередині приміщення. Разом з його зростанням збільшується приплив повітря. Дифузор повинен мати обмеження, яке при певній продуктивності не сприятиме збільшенню потоку, наприклад, у випадку сильного подиху вітру;
3. З ручним керуванням - користувач вручну регулює ступінь відкриття клапана, а значить, визначає і кількість подаваного повітря. Вентиляційні клапани з ручним керуванням не захищають від надмірного потоку повітря і не враховують змін параметрів повітря в приміщенні.

Також цікаво: