Рекомендуємо

Як утеплити фундамент: чотири ефективних способи

Щоб захистити стрічковий фундамент і внутрішні приміщення будинку від вологи і руйнування, рекомендується утеплити його з зовнішньої або з внутрішньої сторони. Проводити утеплення можна як підчас будівництва, так і вже завершеної будівлі.

Існує три ефективних способу утеплення фундаменту зовні:

1) Керамзит. Цей давно відомий матеріал успішно застосовується для утеплення уже багато років.

Потрібно викопати траншею по зовнішньому периметру фундаменту і застелити її плівкою гідроізоляції із запасом, рівним ширині рову. Глибина траншеї рекомендована не менше 50 см. Керамзит засипається прямо на плівку до верху траншеї і накривається її залишком, виступаючим назовні. Поверх плівки застилається будь-який гідроізолятор, типу руберойду, і засипається грунтом або заливається бетоном, формується вимощення.

2) Пінопласт. Поступово керамзит поступається місцем цього легкому, але, разом з тим, досить міцному матеріалу. Завдяки особливій технології виробництва, пінопласт прекрасно витримує будь-які навантаження зовнішнього середовища і, до того ж, економічний.

Щоб провести з його допомогою утеплення, буде потрібно відрити фундамент і, очистивши його від землі, гідроізолювати. Для цього можна використовувати бітумну гідроізоляцію в рулонах або гуму в рідкому вигляді. Перед безпосереднім застосуванням цих матеріалів фундамент грунтується бітумом. Рулонний бітум кріпиться до стіни з використанням газового пальника, гума наноситься спеціальним шпателем. Після цього за допомогою спеціального клею (якщо гідроізоляція здійснена гумою), пінопласт приклеюється до фундаменту. До бітуму його легко прикріпити, подплавивши в деяких місцях. Потім все засипається грунтом; пінопласт при цьому попередньо ізолюється шаром руберойду.

3) Пінополіуретан (ППУ). Матеріал має відмінну адгезію, заповнює собою найменші тріщини і ямки, міцний. Самостійно використовувати його вкрай складно - краще звернутися до фахівців.

Технологія застосування ППУ проста і буває двох видів:
- Розпорошення - компонентний склад разом з повітрям із спеціального розпилювача наноситься на поверхню основи;
- Заливання - змішання компонентів здійснюється в безповітряному просторі, і отриманий тягучий матеріал виливається в підготовлену опалубку.

Після нанесення ППУ на підземну частину фундаменту, фахівці не рекомендують влаштовувати гідроізоляцію.

4) Рідка теплоізоляція.

Це найсучасніший спосіб теплоізоляції. Теплоізолюючий матеріал наноситься на будь-яку поверхню тонким шаром (2-7 мм) і захищає покриваючи поверхню від корозії (якщо це метал), виникнення конденсату, збільшує якість звукоізоляції. Гідроізоляцію наносити не потрібно. Покриття прекрасно захищає поверхню від вологи.

Також цікаво: