Рекомендуємо

Як утеплити стіни будинку зсередини

Невід'ємною частиною будівництва будинку, є утеплення стін. Якщо ви, наприклад, побудували будинок з шлакоблоку і далі вам належить зовнішня обробка стін, то в ідеалі, краще утеплити будинок зовні. Так ви заощадите внутрішній простір. Якщо ж у вас будинок з цегли, то немає сенсу псувати зовнішній вигляд будівлі. У цьому випадку утеплення стін зсередини цегляного будинку найкращий варіант, тому що зовнішній вигляд від цього не постраждає.

У внутрішнього виду утеплення, є істотний мінус, це скорочення корисної площі. Звичайно, це скорочення не настільки істотно, що б відмовитися від утеплення і замерзати або витрачати більше коштів на обігрів будинку в холодну пору року. Отже, давайте розглянемо, чим і як утеплити стіни будинку зсередини.

Види утеплювачів

На сьогоднішній день, на будівельному ринку існує велика кількість утеплювачів. Найпопулярніші утеплювачі, це утеплювачі з сімейства пінопласту і мінеральні вати. Утеплення пінопластом дуже просто і не вимагає спеціальних будівельних навичок. Утеплюючи стіни мінватою, ви додатково утеплите їх гіпсокартоном. Давайте окремо розберемо ці утеплювачі та особливості їх монтажу.

Утеплення стін пінополістиролом

 

Що ж таке пінополістирол? Ви, звичайно, можете подивитися розширену відповідь у Вікіпедії, але якщо сказати просто, то це той же пінопласт.

Підготовка стін

Перед утепленням стін пінополістиролом, стіни обов'язково потрібно вирівняти. Якщо це цегляна стіна, її необхідно обштукатурити. Якщо ви робите ремонт і на стінах є шпалери або фарба, їх теж необхідно видалити, і зашпаклювати стіну.

Якщо ви хочете, що б ваше утеплення з пінополістиролу, прослужило вам довго, вам необхідно зробити підкладку для гідроізоляції. Це запобіжить скупчення конденсату, який руйнує пінопласт.

Монтаж пінополістиролу

Утеплення стін зсередини пінополістиролом своїми руками виконаються дуже просто. Для цього вам знадобитися:

  • Пінополістирол, товщиною не менше 5 см
  • Зубчастий (гребёнчатий) шпатель
  • Клей

Після того як ви підготували стіну, можна приступати до монтажу утеплювача. Тут все дуже просто. Розведіть клей з водою, відповідно до вказівки на упаковці. За допомогою зубчастого шпателя, нанесіть клей на стіну і приклейте пенопластовую панель, і гарненько простукаєте її, що б там не залишилося повітряних кишень.

Після того як клей висохне, можна приступати до обробки стіни.

Можна закріпити пінополістерол і за допомогою спеціальних кріпильних дюбелів, як ви можете побачити на відео нижче, але так кріплять пінопласт зовні будівлі, всередині приміщення клею буде достатньо.

Утеплення стін зсередини мінватою

Перейдемо до іншого утеплювача і розглянемо, як утеплити стіни будинку зсередини мінеральною ватою. Для того, що б утеплити стіни мінватою, вам буде потрібно додатковий монтаж каркаса, який надалі необхідно буде обшити гіпсокартоном або іншим відповідним вам матеріалом.

Плюсом такого утеплення, є те, що немає необхідності у вирівнюванні стін. Вони стануть рівними, коли ви обошмєте їх гіпсокартоном.

Також цікаво: