Рекомендуємо

Як утеплити вікна і не втратити тепло

Негерметичні вікна можуть створювати до 30% загальної втрати тепла! У зв'язку з цим виникає необхідність додаткового підігріву приміщення, отже, збільшення витрат на електрику і газ. Також не дуже приємно, коли сидячи навпроти вікна, нам «тягне по спині». Сьогодні ми поговоримо про те, як утеплити вікна, отже, скоротити витрати на поліпшення комфорту в будинку.

Причин появи щілин декілька. При цьому не завжди винен монтажник вікон, іноді щілини можуть бути результатом зношених прокладок або неправильне регулювання віконної фурнітури, або їх зношеність під час відкривання і закривання.

Відрегулюйте віконну фурнітуру

Зміни температур, пов'язані з порами року, сприяють розширенню і звуження матеріалу, з якого зроблено вікно. Це може призвести до погіршення щільності вікна, так як стулка відходить від імпоста.

Якщо вікна були встановлені порівняно недавно, велика ймовірність, що вони обладнані віконної фурнітурою, що дозволяє самостійно збільшити притиск стулки до рами, що дуже актуально в зимовий час.

На ролику знаходиться спеціальне кільце, яке можна обертати в залежності від пори року. Також це може бути прямокутник, який крутити потрібно плоскогубцями. На малюнку показано, як встановити кільце, що б притиснути стулку взимку або зменшити щільність в літню пору року:

Герметизація старих вікон

Що б виключити втрати тепла в старих вікнах, можна провести дрібні ремонтні роботи по їх ущільненню. Але перш ніж утеплити вікна, необхідно виявити ті місця, через які йде дорогоцінне тепло.

Щілини між склом і рамою

Такі щілини ми з легкістю можемо закласти за допомогою силікону. Краще всього використовувати безбарвний, який після висихання не буде видно. Накладаємо його акуратним швом між рамою і склом.

Щілини між стулкою і рамою

Щілини у віконній рамі ми заповнимо вже готовими, доступними у продажу самоклеючимися прокладками. Вони дуже прості в монтажі. Кращі термоізоляційні якості, мають прокладки з силікону, однак вони не так надійні ніж резино-силіконові ущільнювачі.

Перед приклеюванням ущільнювача, поверхню рами слід вимити, очистити від пилу і бруду. Також рекомендую, легким наждачним папером здерти фарбу, що відшаровується, щоб клей на прокладці добре прилягав до поверхні.

Якщо вікна відносно нові, цю роботу краще довірити фахівцеві, який професійно встановить ущільнювачі у вікнах, підбираючи їх правильний тип.

Щілини між стіною і рамою

Простір між стіною і дверною коробкою, ми повинні заповнити поліуретанової монтажної піною, яка наноситься за допомогою спеціального пістолета або можна використовувати флакон з трубкою у вигляді спрею.

Майте на увазі, що під час застигання монтажна піна збільшується в об'ємі, тому багато не накладайте. Після повного висихання, за допомогою ножа ми можемо надати піні відповідну форму, зрізавши зайве.

Також зверніть увагу, якщо під підвіконням є такі ж щілини, повторіть ті ж дії і на цій ділянці.

Слабке ущільнення - занадто мала кількість піни, може призвести до виникнення термічних мостів, викликають втрату тепла. Пам'ятайте, що після видалення зайвої піни, необхідно захистити її від проникнення пари за допомогою силікону або пароізоляційної плівки. Відсутність ізоляційного шару з боку приміщення, призводить до вогкості стіни навколо вікна, а це, у свою чергу, призводить до розвитку цвілі і грибків.

Також цікаво: