Рекомендуємо

Як вибирати плінтус

Плінтус - гармонійне завершення обробки підлоги. Він являє собою не тільки декоративний елемент, але також захищає стіни від бруду та пошкоджень. Після укладання мозаїки, паркету, панелей або дерев'яних дощок, між стіною і підлогою залишаються непривабливі, але необхідні зазори.

Плінтуси приховують щілини і одночасно є важливою деталлю інтер'єру. Вони забезпечують необхідну можливість зміщення для підлоги і запобігають появі опуклостей. Правильно підібрати хороший плінтус не так вже й просто. Основним показником при виборі виду плінтуса зазвичай виступає ціна. Необхідні вам планки можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів (ПВХ, пінополістиролу, масиву деревини або МДФ) і в різних кольорах. Це впливає на їх ціну, яка коливається досить відчутно.

Основоположною відправною точкою у виборі буде матеріал, з якого виготовлено підлогове покриття, особливо якщо воно виконано з дерева. Дерев'яна підлога значно краще виглядає, якщо її обрамлення буде зроблено з того ж матеріалу і в тому ж кольорі. Підлоги на яких покладена керамічна або керамогранітна плитка, найчастіше забезпечуються плінтусом з того ж матеріалу, який виготовляється вручну.

Для темних підлог найкраще застосовувати плінтус, що відрізняється низьким профілем. Це дозволяє уникнути великого контрасту кольору стін і зорово не зменшується приміщення. Більш високі планки набагато краще виглядають на світлих підлогових покриттях. Для ламінованих покриттів ви без зусиль зможете підібрати елементи в такому ж декорі і обробці.

Однак, у всіх кімнатах де ми можемо дозволити собі підлоги з плитки, крім ванної, варто використовувати високі, гладкі плінтуса з ДВП або дерева, які додадуть інтер'єру розкішний вигляд. Те ж саме стосується і спеціальних плінтусів для килимових покриттів, які укладаються з підворотом покриття на стіну.

Плінтус також можна вибрати в колір використовуваних в приміщенні столярних виробів - дверей і вікон. У цьому випадку підбір можна здійснювати як в тон, так і в контраст. Така обробка додає інтер'єру гармонію, а також добре вписується і в сучасний і в класичний інтер'єр.

Іншим надійним варіантом є фарбування планок в колір стін. У тому випадку, коли їх колір дуже близький до кольору підлоги, наш інтер'єр потребує інших сильних акцентах, приміром, в привертає увагу меблів. При виборі плінтуса має сенс купувати універсальні, елегантні кольори і обробки, які будуть вписуватися в інтер'єр, навіть тоді, коли ви зміните колір стін, меблі або аксесуари.

Також цікаво: