Рекомендуємо

Як вибрати колір фасаду будинку

Колір фасаду будинку повинен поєднуватися не тільки з навколишнім пейзажем, а також з архітектурними елементами самої будови, наприклад, кольором плитки, вікон і дверей. У сьогоднішній статті ми підкажемо, як правильно підібрати колір фасаду будинку і як поєднувати кольори, що б приховати недоліки фасаду і підкреслити його достоїнства. Адже, як відомо, фасад - це обличчя будівлі, яке завжди належним чином має виглядати - красивим, чистим, акуратним і доглянутим.

Яскраві кольори фасаду

  • Точно так, як і в інтер'єрі, яскраві кольори на фасаді візуально збільшують розмір будівлі і він здається більше, ніж є насправді, виділяють будівлю з навколишнього середовища.
  • Яскраві тони застосовуються як на всьому фасаді, так для виділення окремих його елементів.
  • Жовтий колір фасаду робить будинок більш теплим, освітленим. Тому часто використовується при будівництві одноповерхових будинків.
  • Дуже популярний і білий колір фасаду, застосовуваний як для фарбування сучасних будинків, так і для класичних садиб. Білий фасад будинку асоціюється зі спокоєм, крім того, його можна легко комбінувати з іншими квітами.
  • Якщо білий фасад, наприклад, поєднується з червоною черепицею, ви отримаєте класичний стиль. Якщо ж темним кольором підкреслити окремі елементи або застосувати дерево або камінь, наприклад, на цоколі, ми додамо будівлі сучасний характер.
  • Все рідше можна побачити на фасадах будинків незвичайні, неприродні кольори, такі як: блакитний, рожевий, інтенсивно зелений. Останній, найбільш часто застосовують у пастельних тонах, гармонійно поєднуючи його з навколишньою природою. Блакитний колір фасаду, хоча і надає відчуття простору і легкості, сьогодні все більше прикрашає офісні будівлі невеликі багатоквартирні будинки, ніж фасади приватних будинків.

Темні кольори фасаду

  • Темні тони на фасаді можуть дати вражаючі результати, за умови, що використовуються з почуттям і в помірних кількостях.
  • Чим простіше конструкція будівлі, тим сміливіше можна використовувати темні тони. Занадто багато характерних елементів і прикрас, пофарбованих у темний колір, створюють враження хаосу, строкатості і несмаку.
  • Темний колір стін може ускладнити підтримку комфортної температури в приміщенні! Темні кольори поглинають велику кількість сонячних променів, через це, влітку вони сильно нагріваються. Виникаючі в стінах термічні напруги можуть викликати пошкодження фасаду, наприклад, тріщини на штукатурці.

Поєднання кольорів

Якщо ми хочемо підкреслити якісь окремі елементи архітектури, ми можемо пофарбувати їх у відмінний від стін фасаду колір. Проте варто пам'ятати, що у всьому потрібно знати міру, що б будинок виглядав природно і легко. Найкращий ефект досягається, коли додаткові кольори, якимось чином виходять з навколишнього середовища будівлі. Краще всього використовувати один, максимум два додаткових кольори.

Підбір кольорів повинен бути ретельно продуманий. Найбільш яскраві кольори, такі як, жовтий чи зелений чудово поєднуються з мідним, коричневим і білим. А менш природні кольори, такі як блакитний, будуть добре поєднуватися з м'яким білим або сірим.

Якщо ми хочемо, наприклад, виділити рами вікон і дверей, ми повинні пофарбувати їх в світліший колір від кольору фасаду.

Колір фасаду дозволяє нам змінювати пропорції будівлі. Якщо, приміром, пофарбувавши верхній поверх будинку з мансардою світліше нижнього, будинок буде здаватися вище, ніж насправді.

Ось ми і розібрали, як підібрати колір фасаду будинку, думаємо, тепер ви без проблем зробите вибір.

 

 

Також цікаво: