Рекомендуємо

Як вибрати розетки і вимикачі

У світі сучасних електроустановочних технологій, коли бренд не говорить про якість товару відносно нічого, необхідно знати ознаки, що говорять про довговічність приладу.

Купивши сьогодні виріб провідного виробника з показовою якістю, завтра Ви можете придбати виріб тієї ж марки, яки виявиться аналогом з якістю вельми низькою.

Тому питання про те, як вибрати розетки і вимикачі полягає не в пріоритеті зарекомендувавшому себе бренду, а в опорі на характерні ознаки, що говорять про довговічність приладу.

Вибираємо розетку

Найбільш головним критерієм у виборі розетки є співвідношення параметрів навантаження, що виходить від приладів, які планується підключати до мережі, з навантаженням, яку здатна витримати сама розетка. Розглядається даний параметр в амперному ряді установлених електронних виробів. Як правило, стандартна побутова розетка має потужність в 16 ампер. Для більш високих навантажень необхідно купувати прилад, потужністю в 25 або 32 ампера з керамічною основою всередині.

Додаткові показники якості, здатні відповісти на питання - яку вибрати розетку:

  • наявність основного або додаткового заземлюючого контакту
  • величина і частота змінної напруги 220 В / 50Гц.
  • наявність пружин в штепсельних роз'ємах, що дають жорстке скріплення контактів при введенні вилки від побутового предмета
  • деформується корпус при натисканні
  • бажаний самозатискний безгвинтовий спосіб кріплення розетки до електропроводки

Вибираємо вимикач

Як і для розетки, параметри навантаження важливі у виборі вимикача, як правило, вони зазначені на внутрішній стороні упаковки. Найбільш поширеним показником якості є матеріал, з якого зроблений корпус. Відомо, що вимикач - це механізм, який знаходиться під впливом на нього сили натискання, тому корпус повинен бути виготовлений з заліза, або протиударної пластмаси або пластику. Важлива керамічна основа внутрішньої частини.

Додаткові елементи комплектації вимикача:

  • підсвічування - для визначення місця знаходження вимикача
  • кількість клавіш (до найбільш якісної конструкції відносяться одно і двох клавішні)

Вибір вимикачів і розеток справа спланована і відповідальна. Вирушаючи купувати прилади або замовляючи їх, варто уточнити, для зовнішньої або внутрішньої проводки Вам необхідний інсталяційний прилад, як правило, їх комплектація різна. А консультант підкаже як вибрати розетки і вимикачі для того чи іншого типу проводки.

Варто пам'ятати, до якісних встановлюваних електронних виробів завжди додається інструкція по збірці, характеристика навантаження та маркування - IP «аb», де «а» - діаметр впливу захисту корпусу, а «b» - показник впливу вологості. Дані параметри враховувати необхідно, оскільки показники електроустановочних приладів для ванної кімнати, де переважає висока вологість, відмінні від показників для спальні та кухні.

Стандартне маркування

«А»:
1 - 15 мм, а також сторона руки з тилу
2 - 12 мм, а також пальці кисті
3 - 2,5 мм, в тому числі інструмент ручний
4 - 1 мм, у тому числі гайки, шайби, болтики, провідники
5 - частково захищений від пилу корпус
6 - повністю захищений від пилу і зовнішніх впливів корпус
0 - захист відсутній

«B»:
1 - захист від вертикально падаючих окремих крапельок води
2 - захист від попадання крапельок води під кутом 15 градусів
3 - захист від попадання дощового потоку
4 - захист від потрапляють під різними кутами бризок води
5 - захист від попадання невеликої струменя води
0 - захист від вологи відсутній
Таким чином, для ванни підійде ступінь захисту IP 44, для спальні IP 20, для кухні відповідно IP 21, а для двору або іншого відкритого приміщення IP 63 і т. Д.

Зі знаннями маркувань Ви завжди будете знати, які розетки і вимикачі вибрати для різних приміщень.

Також цікаво: