Рекомендуємо

Як видалити стару фарбу

Давайте для початку розберемося, для чого ви хочете видалити стару фарбу?

  • Що б обклеїти шпалерами?
  • Що б пофарбувати іншою фарбою?
  • Укладання плитки або інший варіант.

Шпалери. Якщо ви хочете збити стару фарбу для того, що б обклеїти стіну шпалерами, то вам зовсім не обов'язково збивати стару фарбу (! Тільки в тому випадку, якщо вона міцно сидить на стіні і не лущитися). Перед обклеюванням шпалер, стіни необхідно пофарбувати водоемульсіонною фарбою. Потім нанесіть тонкий шар латексної грунтовки, заодно і стіни підрівняти. Після висихання можна клеїти шпалери. Не вірите? Перевірте на маленькій ділянці стіни.

Фарбування іншою фарбою. Для фарбування іншою фарбою, теж не обов'язково видаляти стару фарбу зі стін. Необхідно також прогрунтувати стіну, потім, нанести тонким шаром шпаклівку і після повного висихання можна фарбувати.

Плитка це звісно зовсім інша розмова. У цьому випадку вже необхідно видалення старої фарби, але під плитку необов'язково (хоча бажано) збивати всю стіну, достатньо видалити місцями, як би мозаїкою 30-50% фарби. І нижче ми розповімо, як це можна зробити.

І знову повернемося до нашого питання: як видалити стару фарбу зі стін? Є кілька способів видалення фарби: механічний спосіб, хімічний, термічний і електромеханічний. Давайте кожен з них розберемо окремо.

Хімічний спосіб

Що б зняти фарбу за допомогою хімічних речовин, вам необхідно придбати змивку для фарби, але врахуйте, що вона підходить тільки для порошкових фарб. Ця суміш володіє ДУЖЕ їдким запахом, так що без протигазу Не приступайте до роботи з нею. Її необхідно нанести на стіни, трохи почекати, а потім, як написано на упаковці, легко зняти красу за допомогою шпателя. Відразу хочу зізнатися, що мені так і не довелося з нею попрацювати, так як відрадили колеги, які вже користувалися нею. За словами колег, толку від цих змивів, трохи більше нуля, а з масляною фарбою так і взагалі нуль. Так що, даний спосіб я вам рекомендувати не можу. 

Термічний спосіб

Цей метод оснований на видаленні фарби за допомогою нагрівання. Вам необхідно нагріти поверхню з фарбою, що б та розм'якла і зскрібати її шпателем. Використовувати для цього можна будівельний термофен або паяльну лампу, що дуже не безпечно. Ще мінусом даного способу є, знову ж таки, виділення токсичних парів, а також різна теплопровідність стін. Якщо на дерев'яній стіні, фарба буде нагріватися добре, то на бетонній або цегляній погано, так як тепло буде швидко розходитися по всій поверхні (якщо у вас потужний фен, вам це не загрожує)....

Механічний (ручний) спосіб

За допомогою шпателя
Це найпростіший спосіб, який здійснюється за допомогою скребка, сокири і шпателя. Вам необхідно добре заточити інструмент і приступати до справи. Легкими постукуваннями сокири, відколюйте ділянки фарби зі стіни. Якщо наносити невеликі насічки близько один до одного, а потім підчепити все скребком або шпателем, то фарба буде зніматися як луска, хорошими шматками. Особливо ефективний цей метод, якщо стара фарба на стіні нанесена в кілька шарів, чим більше, тим легше вона відколюється.

Електромеханічний спосіб

Насадка-Щітка
Це схоже на ручний спосіб, тільки із застосуванням електроінструменту (дриль, болгарка). На болгарку або дриль одягається металева щітка і вперед чистити стіни. Тільки відразу приготуйтеся до того, що приблизно через хвилину, дихати в кімнаті буде нічим і нічого не буде видно. Зате ефект непоганий. Залежно від кількості і товщини шарів фарби, можна вибирати щітки різної жорсткості. Багато шарів - жорстку, мало шарів, відповідно, можна менш жорстку.

З випробуваних вище методів, мені найбільше сподобалися останні два. А точніше, ми видаляли стару фарбу зі стін за допомогою сокири і шпателя, а там де вона не відбивалася, в хід йшла болгарка зі щіткою.

Також цікаво: