Рекомендуємо

Як вирівняти дерев'яну підлогу фанерою

Фанера в будівництві раніше використовувалася рідко, оскільки вважалася ненадійним будівельним матеріалом. Використовували її в основному в промислових цілях, як тару або упаковку.

Укладання фанери на дерев'яну підлогу сьогодні застосовується повсюдно, вона стала найкращим рішенням з виготовлення підстави під нові покриття підлоги.

На сьогоднішній день значення фанери як допоміжного будівельного матеріалу, докорінно змінилося, її стали застосовувати в утепленні дерев'яних будинків, у вирівнюванні підлог і виготовленні основи під будь-яке підлогове покриття, так що питання як вирівняти дерев'яну підлогу фанерою сам собою повинно відпасти.

Адже багатьом набрид скрип і нерівності, хочеться оновити підлогу, тим більше що зараз на будівельному ринку величезна кількість різних матеріалів для цього, але найекономніший і простий у монтажі матеріал, це фанера.

Надійність і якості фанери в тому, що вона одночасно і гідроізоляція (вологостійка фанера для підлоги не боїться вологості) а також відмінне чорнова основа в багатьох будівельних застосуваннях, на підставі цих достоїнств ми і розповімо, як вирівняти стару дерев'яну підлогу фанерою.

Що нам для цього знадобиться.

Інструмент:

 • електролобзик;
 • електропила або ножівка по дереву;
 • шуруповерт;
 • рулетка;
 • рубанок;
 • молоток;

Матеріал:

 • фанера;
 • саморізи;
 • цвяхи.

Весь процес роботи розбиваємо на етапи.

 1. Аналіз стану дерев'яної підлоги.
 2. Визначення потрібної кількості матеріалу.
 3. Реставрування дерев'яної підлоги.
 4. Укладання фанери.

Аналіз стану дерев'яної підлоги

Проведення аналізу стану дерев'яної підлоги, полягає в огляді цілісності лаг, дощок, шляхом відриву найбільш пошкоджених, які підлягають реставрації чи заміні. Стан кріплення дощок до лагам (цвяхи проржавіли або їх розхитаність в дошках).

Визначення кількості матеріалу

Після аналізу статі, ми можемо вже більш точно знати, який нам матеріал потрібен і в якій кількості. Рулеткою проміряємо параметри, тобто квадратуру підлоги, прораховуємо яку кількість нам потрібно фанери, дощок, якщо такі будуть потрібні для заміни, цвяхів і саморізів, все це записуємо, їдемо в будівельний магазин або робимо замовлення і вони самі все доставлять.

Реставрування дерев'яної підлоги

Реставрація дерев'яної підлоги містить у собі, заміну прогнилих лаг, дощок, розхитані цвяхи висмикнути або вбити молотком в середину дошки.

Зняти рубанком нерівності, зачистити старі шари фарби де це можливо, цвяхами або саморізами по новому закріпити дошки до лагам.

Зняти повністю плінтус, якщо він дерев'яний доведеться застосувати монтировку, вони зазвичай міцно тримаються дощок, та й незручно їх знімати стіна заважає. Після всіх підготовчих робіт, підлогу вичистити від сміття, аж до прибирання пилососом, вимити вологою ганчіркою і дати висохнути.

Укладання фанери на дерев'яну підлогу

Настил фанери на дерев'яну підлогу проводиться двома способами:

 1. цільними листами,
 2. нарізаними певними квадратами залежно від рівності підлоги.

Перший спосіб застосовується, якщо є достатньо велика кривизна підлогу, в такому випадку краще укласти цілі листи фанери, по-перше сховається кривизна, по-друге нівелюється рівність підлоги, що дуже важливо, якщо основа робиться під ламінат або паркетну дошку.

Укладання фанери на дерев'яну підлогу

Другий спосіб залежить від розмірів, можливих перешкод і конфігурації приміщення. У будь-якому випадку важливо починати стелити фанеру на дерев'яну підлогу від дверей.

З дверима доведеться повозитися так як вирівнювання дерев'яної підлоги фанерою, підніме її майже на сантиметр. Якщо двері старі з дерева, з обрізанням не буде проблем, а якщо пресовані, доведеться знімати і везти в столярний цех аби приборкати і заклеїти зріз.

Фанера на стару дерев'яну підлогу укладається з просвітами між листами в 2-3 мм, відступ від стіни 7-10 мм. Кріпиться фанера саморізами за допомогою шуруповерта 45-55 см один від одного, і додатково проходячи через дошки до лагам.

Лаги можна визначити за шапочками цвяхів, це дасть додаткове кріплення і монолітність, як дошкам, так і фанері. Будь-які перешкоди в приміщенні будь то труби парового опалення, виступи або колони акуратно обходяться, застосувавши для вирізів електролобзик, яким вирізаються різноманітні обхідні конфігурації.

Сама по собі фанера складається з трьох і більше тонких шарів шпону, який склеюється між собою. Кожен шар шпону приклеюється поперек першого, що і створює фанері міцність і своєрідну гнучкість.

Само собою зрозуміло, що фанеру можна зробити тільки в заводських умовах на технологічних лініях. Виробники фанери мають різні розмірні стандарти, але можуть зробити виняток, при об'ємному замовленні зроблять по ваших розмірах.

Також цікаво: