Рекомендуємо

Як влаштувати альпінарій?

Тяга до екзотики у нас невикорінна. Але й екзотика буває різною: далеко не завжди погляд радують розлогі пальми і фінікові плантації. Іноді хочеться чогось гарного, свіжого, хвойного. Тоді і з'являється ідея створити у своєму саду альпінарій - шматочок місцевості, засаджений високогірними рослинами. З їх назви вже випливає, що для повного ефекту потрібно роздобути хоча б шматочок гір; ними цілком можуть стати валуни і просто великі камені.

Етап перший. Вибір ділянки.

Альпійська рослинність звикла до тіні і не сприймає цілодобового спеки. В ідеалі, потрібно вибрати таке місце, яке яскраво висвітлюється тільки до полудня. Це може бути будь-яка нерівна місцевість, пагорб або ж, навпаки, ущелина, ярок. Берег водойми підходить погано.

Етап другий. Дренаж.

Незважаючи на досить помітний еволюційний прогрес, який привчив рослинний світ бути максимально невибагливим, хвойні рослини і високогірні квітники раніше досить примхливі у відношенні не тільки сонячного світла, але і вологості грунту. Застої води вони не сприймають. Тому без дренажу не обійтися: як правило, вистачає 30-сантиметрового рівня щебеню, гравію або ж колотої цегли, закритої шаром грунту. Можна зробити дві справи відразу і використовувати для дренажу будівельне сміття, консервні банки і т.д.

Етап третій. Підбір каменів і рослин.

Виходячи з естетичних міркувань, хочеться набрати якомога більше гарних, оригінальних каменів. Але це не завжди вірно: гірський ландшафт передбачає однорідну кам'янисту місцевість. Валуни можна пересипати галькою, для невеликих просторів використовувати плитняк або вапняк (тут потрібно врахувати, що цей камінь не підходить для рослин, які воліють кислий грунт).

Рослини слід вибирати невибагливі. Це можуть бути сосни, рододендрон або ж хвойні що стелються, зарості вересу, мохи і папороті, яскраві ломикамені і більше пастельні альпійські злаки.

Етап четвертий. Підготовка ґрунту.

Як правило, для альпінарію використовують чисту глинисту землю, змішану з торфом в пропорції 3: 1. До суміші додають трохи гравію чи піску. Грунт насипають послідовно, заповнюючи порожнини між великими і середніми камінням; дрібні укладаються в останню чергу. На цьому ж етапі висаджується обрана рослинність.

Альпінарій зробити не так-то просто; крім того, він вимагає догляду і турботи. Але натомість він дає набагато більше - чисте високогірне повітря, змішане з ароматами квітників, що мешкають на кілометровій висоті.

Також цікаво: