Рекомендуємо

Як заощадити на ремонті квартири

Останнім часом дедалі популярнішим стає ремонт своїми руками, і природно всі хочуть заощадити зайву копієчку на ремонті. Ми спробуємо вам допомогти в цьому нашими порадами.
 
Навіть ті, хто ніколи не вважав гроші і не придивлявся до цін, у кризовий період стали економити буквально на всьому. Психологи запевняють, що хронічна економія - це шкідливо для емоційного здоров'я, а пересічні громадяни щасливі від того, що вдається якимось чином скоротити витрати. Економія торкнулася навіть сфери, в якій, здається, не повинно бути місця гонитві за дешевизною. Однак ремонт своїми рукаміпрівлекает все більше і більше людей. Чому так відбувається? Чи дійсно таким чином можна заощадити? Давайте розберемося. 
 
Світова фінансова криза, здається, торкнувся всіх сторін нашого життя. Те що, необхідно, притримати свої витрати і планувати фінанси більш продумано, зрозуміли все. Однак на чому саме варто економити, кожен вирішує для себе сам. Це може бути відпочинок у жарких країнах, зайва пара дизайнерського взуття або домашні обіди замість кафе. Але є речі, які іноді вимагають не тільки невідкладних дій, але і чималих фінансових вкладень.
 
Наприклад, ремонт у квартирі. Необхідність в оновленні деяких елементів інтер'єру житла обгрунтована не тільки застарілою обробкою або погано функціонуючої сантехнікою, але і прагненням до оновлення власного життя, емоцій, а також рівня комфорту і захищеності. Саме хороший ремонт і новий стиль в дизайні квартири здатний вивести людину зі стану хронічної тривоги і вселити в нього впевненість, що криза не настільки страшний, якщо є затишна і сучасна «фортеця».
 
Але як об'єднати хороший ремонт і економічний ремонт у власній квартирі? Як зробити так, щоб отримати бажане, не викладаючи зайве і не переплачуючи за різко подорожчав матеріал? Давайте розберемося разом.
 
Щоб заощадити на ремонті хоча б невелику суму, необхідно акуратно розпланувати всі передбачувані витрати. Неодмінна стаття витрат - це закупівля матеріалів та різного інструментарію. А для того, щоб не прорахуватися в кількості оздоблювальних і будівельних матеріалів, потрібно добре уявляти, чого ви, власне, хочете. Для цього складається докладний план і кошторис.
 
Другим за важливістю аспектом буде питання на тему «хто буде здійснювати ремонтні роботи». Якщо говорити мається на увазі саме економічний ремонт квартири або приватного будинку, то доцільно подумати про самостійне проведення всіх оздоблювальних і ремонтних заходів. Звичайно, якщо маються на увазі хоча б початкові знання та вміння в цій області.
 
Ось тепер найголовніше: розгляд усіх «за» і «проти» ремонту власними силами, тобто своїми руками. Безумовно, власні енергетичні і трудові вкладення дозволять значно заощадити на ремонті квартири. І є так звані «підводні камені» самостійного ремонту, які можуть звести всі зусилля до нуля або, ще гірше, зажадати переробок за участю професіоналів.

Спосіб економії № 1. Весь фронт робіт виконувати виключно своїми руками

Плюси. Самостійний ремонт - це справжнісінький економічний ремонт власного «гнізда». Він не передбачає присутність підрядників і майстрів з сумнівними вміннями і репутацією. Вдалий ремонт додасть вам очок в очах родичів і друзів, а особисто вам додасть сили й гордості за себе.
 
Мінуси. Технологія виконання деяких робіт настільки тонка, що рідкісний самоучка може дозволити собі не помилитися в процесі. До того ж суміщення ремонту з робочими буднями, відніме у вас стільки часу і сил, що доведеться вибирати: або припиняти ремонт на невизначений термін, або йти з роботи.

Спосіб економії № 2. Самостійно виконати всі підготовчі роботи (зняття старих шпалер, демонтаж плінтусів, ручок, гачків і т.п.), а для основного процесу найняти бригаду.

Плюси. Вибравши час і всю роботу, передбачати основні заходи, зробивши самостійно можна добре заощадити, а саме 10-30% від вартості всіх оздоблювальних і ремонтних робіт.
 
Мінуси. Може статися так, що найнята бригада майстрів не оцінить ваших старань, а, навпаки, пожурить за самовпевненість і поспіх. Доведеться або вкручувати всі демонтовані деталі назад, або набувати нові.

Спосіб економії № 3. Самостійна закупівля всіх будівельних матеріалів після попереднього узгодження з підрядною організацією

Плюси. Всім відомо, що підрядники ніколи не надають послугу із закупівлі матеріалу безкоштовно. Вони з радістю поїдуть на будівельний ринок і куплять все самі, але за це вам доведеться заплатити і часом більше, ніж необхідно. Можна вільно заощадити на ремонті до 10-15% від загальної суми, придбавши все самостійно. Крім цього можна додатково перевірити кошторис і на цьому теж заощадити гроші.
 
Мінуси. Основні недоліки цього способу - купа втраченого часу, суцільна нервування і можливі помилки під час покупок. Якщо ж матеріалу занадто багато, а машини немає, то доведеться заплатити і за доставку. Економія тут навряд чи вдасться.

Спосіб економії № 4. Не звертати уваги на імпортного виробника, а підтримати нашого

Плюси. Стереотип, що наше гірше імпортного по визначенню ще живий і досить міцний. Однак це не завжди відповідає дійсності. Деякі російські виробники сміливо конкурують із закордонними за право називатися кращими. Та й розібратися в тому, чи дійсно це імпорт, а не кустарне виробництво якого-небудь підвалу, іноді просто неможливо.
 
Мінуси. Багато хто вважає, що якщо матеріал вітчизняний, значить обов'язково дешевий. У підсумку якісний матеріал російських виробників ігнорується, а набувається те, що дешевше. Результати такого ремонту не зможе спрогнозувати навіть сама респектабельна будівельна фірма.

Спосіб економії № 5. Наймати бригаду робітників у «мертвий» сезон, тобто взимку

Плюси. Як не крути, а взимку можна забезпечити собі економічний ремонт квартири за рахунок демпінгу цін на роботу в межах 40% від цін літніх місяців.
 
Мінуси. Хороший ремонт взимку роблять рідко. По-перше, погодні умови в нашій місцевості дуже мінливі, а по друге-, по термінах зимовий ремонт здійснюється на порядок довше, ніж у теплу пору року. Та й нема чого псувати собі нескінченні зимові свята, коли замість пухнастою ялинки, посеред кімнати будуть стояти будівельні козли, а замість шикарного різдвяної вечері доведеться обмежитися сухим пайком

 

Також цікаво: