Рекомендуємо

Як зняти вінілові шпалери зі стін

Раніше при використанні старих паперових шпалер, при необхідності обклеїти нові, їх клеїли, одні на інші і це було цілком прийнятно, так як папір на папір клеїться нормально. Зараз же, якщо мова йде про вінілові (що миються) шпалери, то їх необхідно знімати в обов'язковому порядку. Якщо ви поклеєте стіни новим шаром шпалер поверх вінілових, то в недалекому майбутньому вас чекають неприємності, аж до переклеювання шпалер. При обклеювання, вінілові шпалери почнуть розмокати, пузиритися і місцями відставати від стіни, що призведе до відставання нових шпалер. Так, що краще витратити трохи часу і зусиль, і видалити їх. Далі в цій статті ми розповімо, як зняти вінілові шпалери зі стін.

Вінілові шпалери двошарові (перший шар паперовий, другий водонепроникний) і якщо не виходить відірвати відразу два шари, то їх необхідно знімати по одному. Для початку необхідно спробувати відірвати вініловий шар акуратно підчепивши його, чи небудь гострим. Якщо верхній шар не знімається насухо, його необхідно рясно змочити водою, але так як шпалери водонепроникні, вода буде проступати погано. Попередньо, за допомогою ножа, шпателя або будь-якого гострого предмета, необхідно зробити на шпалерах надрізи (насічки) і вже після цього змочувати водою за допомогою паралону, валика або будь-якою ганчіркою.

Для того щоб видалити вінілові шпалери зі стіни їх доведеться змочувати кілька разів, що б вони добре просочилися водою. Можна вчинити інакше. Треба взяти великий шматок тканини, наприклад, простирадло, намочити його, бажано в гарячій воді і приліпити на стіну.
Після того, як стіна відмокне, а це 10-15 хвилин, починайте пробувати відривати верхній шар. Хоча, якщо шпалери були приклеєні на поганий клей, можливо «підуть» відразу обидва шари. Якщо вам «не пощастило» відривайте один.

Після зняття вінілового шару шпалер, залишиться паперовий шар, на який (! На замітку ледарям) можна клеїти нові шпалери. Я б не рекомендував цього робити і все-таки краще зірвати нижній шар. Вам знову доведеться змочити нижній шар водою і після того як він розмокне, зішкребти його зі стін за допомогою шпателя або скребка.

Все, шпалери зняті, ви переконалися, що зняття вінілових шпалер, не так вже й складно. Тепер можна готувати стіну до подальшої обклеювання шпалерами або фарбування. 

Також цікаво: